ORLEN Superliga: Zepter KPR Legionowo - KGHM Chrobry Głogów. Kiedy mecz? O której godzinie? Transmisja TV i stream online

Piłka ręczna
Kacper Zacharski, bramkarz ZEPTER KPR Legionowo.

W ostatnim meczu 15. kolejki ORLEN Superligi beniaminek tegorocznych rozgrywek, Zepter KPR Legionowo podejmie ekipę z Głogowa. Kiedy mecz Zepter KPR Legionowo - KGHM Chrobry Głogów? O której godzinie? Transmisja meczu Zepter KPR Legionowo - KGHM Chrobry Głogów w Polsacie Sport Extra i na Polsat Box Go. Początek o godzinie 17:50.

Zespół z Legionowa w tabeli ORLEN Superligi zajmuje ostatnie miejsce. Po serii trzynastu porażek nadeszło zwycięstwo, na które czekali zarówno kibice, jak i sami zawodnicy. Tydzień temu w Lubinie Zepter KPR pokonał jednym trafieniem Zagłębie Lubin (23:22). Zwycięstwo dało im trzy punkty, których wartość mentalna była kilkuset razy większa. Pierwsze "oczka" w tegorocznych rozgrywkach, w najwyżej klasie rozgrywkowej dały nadzieję i oczyściły głowy podopiecznych Michała Prątnickiego. Teraz walka o utrzymanie w Superlidze nabrała barw. W Lubinie niezawodny okazał się Michał Chabior - zdobywca aż dwunastu trafień. W bramce natomiast skuteczność na poziomie 39% zanotował Casper Liljestrand, który pod koniec listopada zamienił Górnik Zabrze na ekipę z Legionowa.

KGHM Chrobry Głogów w tabeli ORLEN Superligi zajmuje piąte miejsce - dziewięć spotkań wygrał, pięć przegrał. Głogowianie w ostatniej kolejce podjęli mistrza Polski, Industrię Kielce. Wyrównana walka trwała do stanu 9:9. Oba zespoły świetnie atakowały, gorzej spisywały się w obronie - na przykład kielecki bramkarz, Miłosz Wałach w ciągu dwudziestu minut odbił zaledwie jeden rzut na jedenaście prób głogowian. Gdy trener Talant Dujszebajew zmienił Wałacha i zastąpił go najmłodszym z kieleckich golkiperów - Nikodemem Błażejewskim, kielczanie zaczęli się rozpędzać i budować prowadzenie, które na koniec pierwszej połowy wynosiło pięć trafień (22:17).

W drugiej połowie Chrobry, choć przegrywał, to wciąż sprawiał problemy "żółto-biało-niebieskim" - Wojciech Matuszak, Jędrzej Zieniewicz czy Paweł Paterek konsekwentnie zdobywali bramki. W drugiej połowie głogowianie popełnili za dużo błędów, które wykorzystali kielczanie i zakończyli mecz dziesięciobramkowym zwycięstwem (38:28). KGHM Chrobry Głogów w tym sezonie gra również w Lidze Europy. W ostatnim spotkaniu przegrał z Tatabanya 24:37, więc można się spodziewać, że głogowianie będą chcieli się zrehabilitować po dwóch porażkach z rzędu i zrobią wszystko, by pokonać ekipę z Legionowa.

Kiedy mecz Zepter KPR Legionowo - KGHM Chrobry Głogów? O której godzinie?

Transmisja meczu Zepter KPR Legionowo - KGHM Chrobry Głogów w Polsacie Sport Extra i na Polsat Box Go. Początek o godzinie 17:50.