Marek Magiera: Wielkie święto siatkówki w Olsztynie!

Siatkówka
Marek Magiera: Wielkie święto siatkówki w Olsztynie!
fot. PAP
Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn

Rekordowa frekwencja w Gdańsku, wypełniony po brzegi Torwar, coraz więcej jakości w grze i emocji związanych z prawem gry o Puchar Polski oraz wyprzedane wszystkie bilety na inaugurację sezonu siatkarskiego w… Olsztynie. Tak, tak. Legendarna i wyremontowana hala „Urania” po blisko trzech latach wraca do gry. To będzie wielkie święto siatkówki w stolicy Warmii i Mazur.

Całkiem niedawno na tych łamach pisałem o widowiskach jakich świadkami jesteśmy w Gdańsku podczas meczów siatkarzy Trefla, którzy mają najliczniejszą widownię spośród wszystkich drużyn biorących udział w rozgrywkach PlusLigi. Dzisiaj w zasadzie mógłbym skopiować tekst, który napisałem po meczu gdańszczan z Projektem Warszawa, który obejrzało wówczas 5800 widzów i jedynie zamienić przeciwnika na Grupę Azoty Zaksę Kędzierzyn Koźle, a liczbę widzów ze wspomnianych blisko 6. na 9 tysięcy i byłoby OK.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielka feta po wygraniu KMŚ. Jak świętowali polscy siatkarze?

 

W ostatnim czasie o prymat najliczniejszej widowni na meczach PlusLigi z Treflem postanowił pościgać się warszawski Projekt, który jednak nie zawsze ze względu na ograniczenia terminowe ma szanse na występy na warszawskim Torwarze. W minioną niedzielę udało się go zapełnić do ostatniego miejsca podczas spotkania z Jastrzębskim Węglem. Hala na Ursynowie wyprzedawana jest na kolejne mecze niezależnie od rangi przeciwnika praktycznie za każdym razem, ostatnio na meczu ze Ślepskiem Malow Suwałki.

 

Sold out już kilkanaście dni temu pojawił się także w Olsztynie. Do wyremontowanej i legendarnej hali „Urania” wracają siatkarze AZS-u, którzy ostatni mecz u siebie rozegrali w marcu 2021 roku. Wówczas akademicy przegrali po tie-breaku z GKS-em Katowice 2:3, a ostatni punkt w tym miejscu zdobył siatkarz drużyny gości Kamil Kwasowski. Kto zdobędzie pierwszy po przerwie w nowej historii tego obiektu? Obiektu, który przeżywał fantastyczne chwile na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat nie tylko przy udziale siatkarzy AZS-u, ale także reprezentacji Polski, która w latach 80-tych i 90-tych regularnie gościła w Olsztynie.

 

O tym szerzej porozmawiamy w naszym najbliższym magazynie 7 Strefa w Polsacie Sport. Jednym z gości programu będzie Mariusz Sordyl, który doskonale pamięta wspomniane czasy, bo sam jako siatkarz, a później trener był ich współtwórcą i uczestnikiem.

Najbliższy mecz siatkarzy Indykpolu AZS-u z Bogdanką LUK-iem Lublin obejrzy komplet – według oficjalnych danych 4095 widzów. Olsztyn kocha siatkówkę i z pewnością zdecydowanie podniesie nam średnią frekwencję na meczach PlusLigi. Tym bardziej, że chęć uczestniczenia w wielkich widowiskach determinuje nie tylko poziom sportowy, ale także warunki i komfort ich przeżywania. Ergo Arena regularnie, Torwar, Spodek podczas Superpucharu Polski, czy Tauron Arena w Krakowie podczas finałowego turnieju o Puchar Polski. Wydaje się, że nie ma siatkarza w naszych rozgrywkach, który w marcu nie chciałby zagrać o to trofeum przy komplecie publiczności na widowni – tak jak mieli przyjemność to zrobić siatkarze ZAKS-y i Jastrzębia w poprzednim sezonie.

Marek Magiera/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie