Najlepszy wynik w karierze Polki w zawodach Pucharu Świata

Joanna Kil

Norweżka Gyda Westvold Hansen wygrywając w Ramsau odniosła 21. zwyciestwo w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej. Joanna Kil zajęła 16. miejsce, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze.

Ze względu na złe warunki wietrzne odwołany został piątkowy konkurs skoków narciarskich. Dlatego jako oficjalne wyniki uznano rezultaty osiągnięte przez zawodniczki wcześniej w serii próbnej.

Westvold Hansen wygrała bieg na 5 km czasem 14.41,2. Druga ze stratą 42 sekund była jej rodaczka Ida Marie Hagen. Trzecie miejsce zajęła 16-letnia Minja Korhonen. Reprezentantka Finlandii pierwszy raz w karierze stanęła na podium zawodów Pucharu Świata.

Kil dotarła na metę trzy minuty i 12 sekund po Westvold Hansen, osiągając życiowy sukces. Zawody ukończyło 28 zawodniczek.

Westvold Hansen na początku grudnia dwukrotnie wygrała w Lillehammer i z kompletem zwycięstw jest zdecydowaną liderką klasyfikacji generalnej.