Siódme miejsce Polaków w Whistler

Zimowe
Siódme miejsce Polaków w Whistler
fot. PAP
Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli w kanadyjskim Whistler siódme miejsce

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli w kanadyjskim Whistler siódme miejsce w rywalizacji saneczkarskich dwójek w Pucharze Świata. Najlepsi byli trzykrotni mistrzowie olimpijscy Niemcy Tobias Wendl i Tobias Arlt.

Niemieccy dominatorzy łącznym czasem dwóch ślizgów 1.17,300 minimalnie wyprzedzili Austriaków Thomasa Steua i Wolfganga Kindla - 1.17,378. Trzecie miejsce zajęli rodacy zwycięzców Hannes Orlamuender i Paul Gubitz - 1.17,405.

 

ZOBACZ TAKŻE: Therese Johaug bierze ślub! Wyjątkowe okoliczności ceremonii

 

Chmielewski i Kowalewski mieli siódmy czas pierwszego ślizgu i 11. drugiego. Ich łączny wynik 1.17,768 był o 0,468 gorszy od rezultatu Wendla i Arlta.

 

Na 11. miejscu uplasowała się z kolei dwójka kobiet w składzie Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska. Polki straciły łącznie 1,868 do triumfatorek - Niemek Jessiki Degenhardt i Cheyenne Rosenthal.

 

W rywalizacji męskich jedynek Mateusz Sochowicz zajął 21. miejsce, a Arkadiusz Trojga został sklasyfikowany na ostatniej, 27. pozycji. Zwyciężył Niemiec Max Langenhan.

 

Runda PŚ w Whistler zakończy się w sobotę w późnych godzinach wieczornych czasu polskiego. Planowana jest jeszcze rywalizacja kobiecych jedynek, z udziałem Klaudii Domaradzkiej, oraz sztafet.

KP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie