GKS Tychy dogonił Arkę Gdynia. Dwie drużyny z taką samą liczbą punktów na czele Fortuna 1 Ligi

Piłkarze GKS Tychy wygrali u siebie ze Stalą Rzeszów 2:0 w 19. kolejce i zrównali się z liderem 1. ligi Arką Gdynia. Obie ekipy mają po 34 punkty, ale zespół ze Śląska rozegrał jedno spotkanie mniej.

W Tychach prowadzenie gospodarzom dał już w drugiej minucie Daniel Rumin, a w końcówce wynik ustalił Austriak Marko Dijakovic (86.). Było to trzecie z rzędu zwycięstwo GKS i zarazem trzeci kolejny mecz Stali bez wygranej (porażka i dwa remisy). Rzeszowianie są na 12. pozycji z 23 punktami.

Arka w sobotę zremisowała w Gdyni bezbramkowo z Górnikiem Łęczna, również przedłużając serię bez zwycięstwa do trzech meczów.

Na trzecim miejscu jest Motor Lublin, który w sobotę pokonał Lechię Gdańsk 1:0 i wyprzedził ją w tabeli. Oba zespoły mają po 32 punkty. Jedyną bramkę w Lublinie zdobył Michał Król (68.). To było trzecie z rzędu zwycięstwo beniaminka, który podobnie jak GKS Tychy ma jedno zaległe spotkanie.

Na piąte miejsce po niedzielnym zwycięstwie nad Polonią Warszawa 2:1 awansowała Wisła Kraków - 31 pkt. Tyle samo ma Odra Opole, która w piątek uległa na wyjeździe Resovii Rzeszów 0:1.

Prowadzeni przez trenera Adama Noconia piłkarze Odry przez większość rundy jesiennej byli rewelacją rozgrywek, ale od tygodni pogrążeni są w kryzysie. Z ostatnich siedmiu meczów wygrali tylko jeden.

Ostatnią kolejkę przed zimową przerwą zakończy poniedziałkowe spotkanie Miedzi z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza w Legnicy.