Niemiecka dominacja w Insbrucku

Niemki Lisa-Marie Buckwitz i Vanessa Mark wygrały w Innsbrucku zawody Pucharu Świata dwójek bobslejowych. Linda Weiszewski i Marika Zandecka zajęły 16. miejsce, a Julia Słupecka i Julia Janus - 19. W czwórkach najlepsi byli Niemcy, Polacy uplasowali się na 20. pozycji.

Niemki zdominowały niedzielną rywalizację dwójek zajmując wszystkie miejsca na podium. Buckwitz i Mark były najlepsze w obu ślizgach, uzyskując łączny czas 1.45,20. Kim Kalicki i Leonie Fiebig uplasowały się tuż za nimi z wynikiem o 0,09 s gorszym.

Trzecie miejsce zajęły Laura Nolte i Neele Schuten, które po pierwszym ślizgu były piąte, jednak znacznie poprawiły się w drugiej próbie, ostatecznie tracąc do triumfatorek 0,44 s.

Weiszewski i Zandecka miały łączny czas gorszy od triumfatorek o 1,82 s, a Słupecka i Janus o 4,06 s.

Niemcy okazali się bezkonkurencyjni również w czwórkach. Skład: Francesco Friedrich, Candy Bauer, Alexander Schuller i Felix Straub zwyciężył łącznym czasem 1.40,89. Załoga ich rodaków, z pilotem Johannesem Lochnerem, straciła 0,14 s.

Na trzecim miejscu uplasowała się austriacka czwórka Emilsa Cipulisa ze stratą 0,46 s.

Polacy w składzie: Aleksy Boroń, Bartosz Sienkiewicz, Seweryn Sosna i Dominik Boiński zakończyli rywalizację na 20. miejscu, byli gorsi od zwycięzców o 3,18 s.

Kolejne zawody PŚ odbędą się w szwajcarskim Sankt Moritz 13 i 14 stycznia.