Triumf Norwega na ojczystej ziemi

Johannes Klaebo

Norweg Johannes Klaebo wygrał bieg na 10 km techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Trondheim. Dzień wcześniej broniący Kryształowej Kuli Norweg triumfował w biegu łączonym w którym zawodnicy przebiegli 10 km techniką klasyczną i 10 km techniką dowolną.

W niedzielę drugie miejsce ze stratą 17,7 s wywalczył także Norweg Paal Golberg. Trzeci był również reprezentant Norwegii Henrik Doennestad - strata 21,1 s. Polacy nie startowali.

Na siódmej pozycji ze stratą 38,2 s został sklasyfikowany lider klasyfikacji generalnej PŚ Norweg Harland Amundsen.

Po zwycięstwie w weekend w trzech biegach w Trondheim Klaebo awansował na pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugi jest Amundsen ze stratą 7 pkt do lidera.

Teraz w Pucharze Świata nastąpi przerwa świąteczna, po niej rusza Tour de Ski.