Srogi rewanż Rumunek! Mistrz Polski przegrał w Eurolidze

W meczu 10. kolejki grupy A Euroligi koszykarek Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrał wyjazdowe spotkanie z rumuńskim ACS Sepsi-SIC Sfantu Gheorghe 58:88. Drużyna z Rumunii zrewanżowała się akademiczkom za porażkę w Lublinie 65:76. Mistrzynie Polski z jednym grupowym zwycięstwem zajmują w niej ostatnie miejsce.

Nie udał się lubliniankom wyjazd do Rumunii na spotkanie z ekipą zajmującą dotąd ostatnie miejsce w grupie A. Jedynie w drugiej minucie, po celnym rzucie Kylee Shook AZS UMCS remisowały 2:2, bo później, przez kolejne 5 minut trafiały tylko gospodynie uzyskując dziesięciopunktową przewagę 12:2.

W dalszej części meczu dominacja ekipy rumuńskiej stawała się coraz wyraźniejsza i na przerwę schodziła ona wygrywając już 50:28. Wpływ na to miała m.in. skuteczność rzutów z dystansu, gdyż w pierwszej połowie siedmiokrotnie zawodniczki ACS Sepsi-SIC trafiały za 3 punkty (4 razy Amerykanka Morgan Green), przy zerowym rezultacie naszych w tym elemencie mimo dziewięciu prób.

Kiedy w 23. min. zza linii 6,75 m trafiła Bułgarka Borislava Hristova na tablicy pojawił się wynik 55:30 i już nikt nie miał wątpliwości, kto wygra, choć momentami udawało się podopiecznym Krzysztofa Szewczyka zmniejszać ten dystans do kilkunastu punktów. W ostatniej kwarcie w naszym zespole grały przede wszystkim zmienniczki.

Następne spotkanie w grupie A Euroligi Polski Cukier AZS UMCS Lublin 10 stycznia podejmować będzie węgierski DVTK HUN-THERM, który w pierwszym meczu wysoko wygrał 74:44 i zajmuje drugie miejsce z ośmioma zwycięstwami.

ACS Sepsi-SIC Sfantu Gheorghe - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 88:58 (22:9, 28:19, 19:19, 19:11)

Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Elin Gustavsson 13, Veronica Burton 12, Aleksandra Zięmborska 12, Kylee Shook 11, Dominika Ullmann 3, Dominika Fiszer 2, Emily Kalenik 2, Justyna Adamczuk 2, Julia Jeziorna 1, Amelia Kuper 0.

ACS Sepsi-SIC: Morgan Green 19, Borislava Hristova 19, Courtney Rangę 14, Katy Armanu 11, Masa Jankovic 10, Livia Gereben 6, Ellen Nystrom 4, Żilina Belegante 3, Stefanią Catinean 2, Lena Mikas 0, Ioana Toma 0.