Nowy rok, ta sama Świątek! Wygrana Polki w United Cup

Iga Świątek pokonała w dwóch setach Sarę Sorribes Tormo w ramach meczu Polska - Hiszpania.

Iga Świątek pokonała w dwóch setach Sarę Sorribes Tormo w ramach meczu Polska - Hiszpania w turnieju United Cup. Tym samym Biało-Czerwoni doprowadzili do remisu w starciu z reprezentacją Hiszpanii.

Świątek wygrała 6:2, 6:1. Dzięki triumfowi liderki rankingu WTA, reprezentacja Polski doprowadziła do remisu w grupowym meczu z Hiszpanią. Wcześniej Hubert Hurkacz przegrał bowiem Alejandro Davidovichem Fokiną.

O tym, kto zwycięży w meczu Polska - Hiszpania na United Cup, zdecydował więc mecz miksta, w którym Świątek i Hurkacz zmierzyli się z Sorribes Tormo i Davidovichem Fokiną. Biało-Czerwoni w imponującym stylu wygrali 6:0, 6:0 i grają dalej w australijskim turnieju.

W United Cup 18 zespołów podzielono na sześć grup po trzy ekipy. Grupy A (z Polską), C i E rywalizują w Perth, pozostałe - w Sydney. Zwycięzcy grup awansują do ćwierćfinałów, podobnie jak po jednej najlepszej drużynie z drugich miejsc w obu miastach.

Kadrę Biało-Czerwonych uzupełniają: Katarzyna Kawa, Katarzyna Piter, Daniel Michalski i Jan Zieliński.