To byłby transferowy hit! Legendarny klub chce kolejnego polskiego siatkarza

Siatkówka
To byłby transferowy hit! Legendarny klub chce kolejnego polskiego siatkarza
Fot. PAP
Aleksander Śliwka (z prawej).

Aleksander Śliwka jest aktualnie jednym z najbardziej pożądanych siatkarzy na rynku transferowym. W ostatnim czasie rosną kolejne spekulacje na temat jego odejścia z Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a jak informuje Gianluca Pasini z "La Gazetta dello Sport" nowym kierunkiem polskiego przyjmującego może być włoska Sir Safety Perugia.

To byłby zdecydowanie transferowy hit sezonu! Mowa o potencjalnym odejściu Aleksandra Śliwki z Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Polski przyjmujący zdobył z polskim klubem praktycznie wszystkie możliwe trofea, a w ostatnim czasie stał się również jednym z liderów reprezentacji Polski. Po igrzyskach olimpijskich w Paryżu notowania Śliwki powinny wzrosnąć jeszcze bardziej, a to oznacza jeszcze więcej możliwości transferowych dla tego zawodnika.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dwie czerwone kartki! Ogromna awantura w meczu PlusLigi (WIDEO)


Kierunków na rynku jest wiele. Sporo mówiło się o odejściu do Japonii i byłaby to oferta nie tylko atrakcyjna sportowo, biorąc pod uwagę rosnący poziom siatkówki w "Kraju Kwitnącej Wiśni", ale również finansowo. W grze pojawił się jednak kolejny podmiot skłonny zatrudnić Śliwkę i byłby to jeden z najlepszych klubów świata.


Mowa o Sir Safety Perugii, która rokrocznie ściąga w swoje szeregi gwiazdy światowego formatu, ale zazwyczaj efekty są mizerne. Dość wspomnieć, że w składzie drużyny prowadzonej przez Angelo Lorenzettiego występują Simone Gianelli, Wilfredo Leon, Ołeh Płotnicki czy Kamil Semeniuk, a w zeszłym sezonie Perugia zakończyła sezon bez żadnego trofeum.


Jednym z argumentów przemawiających za pozyskaniem Śliwki byłaby właśnie próba odtworzenia przekątnej ze Śliwką i Semeniukiem na przyjęciu. Ten duet wspólnie poprowadził ZAKSĘ do dwóch złotych medali Ligi Mistrzów, a które to złoto stanowi ogromne marzenie prezesa klubu Gino Sirciego.


Z drugiej strony informacje o zainteresowaniu Śliwką mogą stanowić grę negocjacyjną między wspomnianym Sircim, a aktualnym przyjmującym klubu Wilfredo Leonem. Polski przyjmujący boryka się z kłopotami zdrowotnymi w ostatnim czasie i nie daje włoskiej ekipie tyle, ile od niego oczekiwano. Jak informuje "La Gazzetta dello Sport" przesądzone ma być właśnie odejście Leona w nowym sezonie.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie