20 trójek Arriva Polskiego Cukru!

Koszykarze Arriva Polskiego Cukru imponowali rzutami za trzy punkty

W jedynym czwartkowym meczu ORLEN Basket Ligi Arriva Polski Cukier Toruń trafił aż 20 trójek i pokonał Polski Cukier Start Lublin 98:84.

Gospodarze świetnie weszli w to spotkanie - po dobitce Wojciecha Tomaszewskiego było już nawet 9:0. Dopiero po około trzech minutach niemoc lublinian przełamał Jakub Karolak. Po późniejszych trójkach Aljaza Kunca i Treya Diggsa różnica wzrosła jednak aż do 12 punktów. W pewnym momencie goście odpowiedzieli jednak serią 0:10 i dzięki zagraniu Filipa Puta przegrywali tylko dwoma punktami. Ostatecznie po rzutach wolnych Kunca po 10 minutach było 25:20.

Trafienia Tomaszewskiego, Aarona Cela i Mate Vucicia pozwalały Arriva Polskiemu Cukrowi na utrzymywanie przewagi w drugiej kwarcie. Liam O’Reilly i Jabril Durham utrzymywali jednak ekipę trenera Artura Gronka w grze, chociaż nie mogła ona doprowadzić chociażby do remisu. Głównie dzięki trójkom Treya Diggsa i Gorana Filipovicia pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 50:38.

W trzeciej kwarcie w ekipie Polskiego Cukru Startu bardzo aktywny był Tomislav Gabrić - po jego kolejnej trójce zbliżyła się ona nawet na sześć punktów. Goran Filipović wraz z Aaronem Celem szybko uspokoili jednak sytuację gospodarzy. Torunianie mieli wynik cały czas pod kontrolą - ostatecznie dzięki trójce Treya Diggsa po 30 minutach było 74:62.

Kolejną część meczu drużyna trenera Srdjana Suboticia rozpoczęła od serii 8:0 i po rzucie z dystansu Bartosza Diduszki różnica wzrosła aż do 20 punktów. Przyjezdni do samego końca walczyli jednak o jak najbardziej korzystny wynik. Dzięki trafieniu Gabricia na dwie minuty przed końcem zbliżył ich na dziewięć punktów. W kluczowym momencie dwie trójki dołożył jednak Trey Diggs, a Arriva Polski Cukier wygrał ostatecznie 98:84.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był właśnie Trey Diggs z 21 punktami, 5 asystami i 4 zbiórkami. Liam O’Reilly zdobył dla gości 27 punktów i 6 asyst.

ORLEN Basket Liga - 16. kolejka
Arriva Polski Cukier Toruń - Polski Cukier Start Lublin 98:84 (25:20, 25:18, 24:24, 24:22)

Arriva Polski Cukier: Trey Diggs 21, Goran Filipovic 20, Aljaz Kunc 16, Mate Vucic 12, Aaron Cel 10, Wojciech Tomaszewski 10, Bartosz Diduszko 8, Arik Smith 1.

Polski Cukier Start: Liam O Reilly 27, Tomislav Gabric 14, Jakub Karolak 10, Jabril Durham 9, Barret Benson 9, Trey Wade 7, Roman Szymański 3, Bartłomiej Pelczar 3, Filip Put 2.