Spore osiągnięcie 26-latka. Wyprzedził wszystkich

Auston Matthews jako pierwszy w obecnym sezonie ligi NHL osiągnął pułap 30 goli.

Auston Matthews jako pierwszy w obecnym sezonie ligi NHL osiągnął pułap 30 goli. Hokeista Toronto Maple Leafs do siatki trafił w dogrywce i dał swojej drużynie wyjazdową wygraną 2:1 z Anaheim Ducks.

26-latek co najmniej 30 goli zdobył w każdym ze swoich ośmiu sezonów w NHL. W klasyfikacji strzelców o trzy bramki wyprzedza Nikitę Kuczerowa z Tampa Bay Lightning.

W starciu z Ducks Matthews potrzebował aż 13 strzałów, aby w końcu trafić do siatki. Udało mu się w trzeciej minucie dogrywki.

- Hokej to gra zespołowa, ale potrzebujesz jednostek, które są w stanie zrobić różnicę. Auston zdecydowanie się do nich zalicza - komplementował zawodnika jego trener Sheldon Keefe.

Ekipę z Kalifornii długo w grze utrzymywał czeski bramkarz Lukas Dostal, który zatrzymał aż 55 uderzeń. Pierwszy raz skapitulował dopiero w 55. minucie, a na listę strzelców wpisał się John Tavares.

Ducks prowadzenie w drugiej tercji dał Frank Vatrano.

Maple Leafs zajmują trzecie miejsce w tabeli Atlantic Division. Ducks są na siódmej pozycji w Pacific Division.