Beniaminek postraszył faworyta! Siatkarze Projektu Warszawa wygrali u siebie

Siatkarze Projektu Warszawa wygrali z drużyną Exact Systems Hemarpol Częstochowa.

Projekt Warszawa wygrał z drużyną Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:1 w spotkaniu 15. kolejki PlusLigi. Siatkarze beniaminka urwali seta faworytom, ale ekipa ze stolicy zgarnęła komplet punktów. W drużynie z Warszawy nie wystąpił kontuzjowany rozgrywający Jan Firlej, a w zespole gości libero Sho Takahashi. Projekt wskoczył na fotel lidera i czeka na odpowiedź Jastrzębskiego Węgla, który w sobotę zagra z ZAKSĄ.

Siatkarze Projektu rozpoczęli to spotkanie od mocnego uderzenia i błyskawicznie przejęli inicjatywę (5:1 – po asie Bartłomieja Bołądzia, 10:4). Ekipa z Warszawy miała wyraźną przewagę w ofensywie, w końcówce prowadziła już 20:12, ale wówczas przebudzili się goście, którzy zmniejszyli różnicę do dwóch oczek (21:19). Końcówka seta potoczyła się jednak po myśli gospodarzy. Kevin Tillie ustalił wynik tej partii na 25:21.

Na początku drugiej odsłony role się odwróciły. Drużyna ze stolicy dostała zadyszki, a przebudzili się przyjezdni (1:4, 6:9), którzy byli skuteczniejsi w ataku, a w pewnym momencie odskoczyli na sześć oczek (8:14). Gospodarze długo odrabiali straty, w końcu dopięli swego po ataku Tillie (19:19). Kluczowe akcje wygrali jednak częstochowianie. W ostatniej Aymen Bouguerra obił blok rywali (23:25).

W trzecim secie, po wyrównanym początku (7:7), przewagę uzyskał Projekt. W szeregach gospodarzy wyraźnie ożywił się Artur Szalpuk, który skutecznie prezentował się w ataku, dołożył też punktową zagrywkę (17:13). Goście gonili wynik (20:18), ale w kluczowym momencie asa posłał Tillie (22:18). Zagrywka była mocną bronią gospodarzy, bo asem zamknął seta Taylor Averill (25:19).

Projekt udanie zaczął czwartą partię, dobrze prezentując się w ataku i w polu zagrywki (8:5). Przyjezdni trzymali jednak kontakt, a po asie Bouguerry wyrównali (15:15). Walczyli do końca, kluczowe akcje padły jednak łupem siatkarzy ze stolicy, którzy wygrali dwie długie wymiany. Bołądź mocnym atakiem wywalczył piłkę meczową, a po chwili Szalpuk zakończył rywalizację asem serwisowym (25:21).

Skrót meczu Projekt - Exact Systems Hemarpol:

Najwięcej punktów: Bartłomiej Bołądź (28), Artur Szalpuk (20), Kévin Tillie (10) – Projekt; Dawid Dulski (20), Damian Kogut (13), Aymen Bouguerra (10) – Exact Systems Hemarpol. Dobra dyspozycja gospodarzy w polu zagrywki (11–4). MVP: Damian Wojtaszek.

Projekt Warszawa – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:1 (25:21, 23:25, 25:19, 25:21)

Projekt: Artur Szalpuk, Andrzej Wrona, Bartłomiej Bołądź, Kévin Tillie, Taylor Averill, Maciej Stępień – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny. Trener: Piotr Graban.
Exact Systems Hemarpol: Rafał Sobański, Piotr Hain, Dawid Dulski, Damian Kogut, Bartosz Schmidt, Tomasz Kowalski – Marcin Jaskuła (libero) oraz Byron Keturakis, Mateusz Borkowski, Aymen Bouguerra, Bartłomiej Janus. Trener: Leszek Hudziak.