Kto zagra w Pucharze Polski siatkarzy? Poznaliśmy przedstawicieli PlusLigi

Siatkówka
Kto zagra w Pucharze Polski siatkarzy? Poznaliśmy przedstawicieli PlusLigi
fot. Cyfrasport
Jastrzębski Węgiel jest liderem po pierwszej rundzie fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi i jedną z sześciu drużyn, które awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Poznaliśmy sześć czołowych drużyn PlusLigi po pierwszej rundzie fazy zasadniczej. Zespoły te zagrają w ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski siatkarzy 2024. Dwóch pozostałych uczestników tego etapu rywalizacji wyłonią eliminacje.

W obecnej edycji Pucharu Polski kluby PlusLigi włączą się do gry w ćwierćfinale. Na tym etapie rozgrywek wystąpi sześć najlepszych drużyn na półmetku fazy zasadniczej siatkarskiej ekstraklasy, czyli po rozegraniu 15. kolejek spotkań.

 

Zobacz także: 10. triumf ZAKSY! Kapitalna rywalizacja w finale Pucharu Polski siatkarzy

 

Jastrzębski Węgiel, Projekt Warszawa, Aluron CMC Warta Zawiercie, Asseco Resovia, Trefl Gdańsk oraz Bogdanka LUK Lublin to sześć drużyn z PlusLigi, które wywalczyły prawo gry w ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski siatkarzy 2024. Największą niespodzianką jest brak w tym gronie Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – triumfatora czterech ostatnich edycji tej imprezy.

 

Kto uzupełni grono ćwierćfinalistów? Do sześciu przedstawicieli PlusLigi dołączą dwa zespoły z niższych klas wyłonione w eliminacjach. Awans do czwartej rundy wywalczyły trzy kluby drugiej ligi (CM Soleus KS Rudziniec, KPS Konspol Słupca, CUK Anioły Toruń) oraz jeden z Tauron 1. Ligi (Bogdanka Arka Chełm). Mecze między tymi drużynami zostaną rozegrane w środę 10 stycznia.

 

Losowanie par ćwierćfinałowych zaplanowano na 14 stycznia. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się 13 i 14 lutego. Turniej finałowy zostanie rozegrany w Tauron Arenie Kraków w dniach 2–3 marca.

 

Drużyny, które zagrają w ćwierćfinale PP siatkarzy 2024:


Jastrzębski Węgiel
Projekt Warszawa
Aluron CMC Warta Zawiercie
Asseco Resovia
Trefl Gdańsk
Bogdanka LUK Lublin
―――
oraz zwycięzcy meczów:


CUK Anioły Toruń – Bogdanka Arka Chełm
CM Soleus KS Rudziniec – KPS Konspol Słupca.

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Kanada - Polska. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie