Wzruszające słowa Justyny Kowalczyk. "Walczę o normalne życie"

Zimowe
Wzruszające słowa Justyny Kowalczyk. "Walczę o normalne życie"
Fot. Cyfrasport
Justyna Kowalczyk-Tekieli opowiedziała Norwegom o trudnym dla siebie 2023 roku

Justyna Kowalczyk-Tekieli kolejny raz została królową Alpe Cermis. Polka, która kilka lat temu zakończyła profesjonalną karierę, wróciła na morderczą górę na zawody "Rampa con i Campioni". Po triumfie udzieliła wzruszającego wywiadu norweskim mediom.

Pięciokrotna medalistka zimowych igrzysk olimpijskich przez długi czas uchodziła za specjalistkę od podbiegu na Alpe Cermis, będącego zdecydowanie najtrudniejszym etapem Pucharu Świata w biegach narciarskich. Właśnie tam Kowalczyk-Tekieli pieczętowała triumfy w klasyfikacji generalnej w sezonach 2009/2010, 2010/2011 oraz 2011/2012. I choć nasza zawodniczka oficjalnie zakończyła karierę już kilka lat temu, wróciła w Alpy Fleimstalskie, by wziąć udział w zawodach "Rampa con i Campioni", w których startują zazwyczaj amatorzy i emerytowani profesjonaliści. Polka znów okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając rywalizację kobiet.

 

ZOBACZ TAKŻE: 45-letnia legenda niespodziewanie wznowiła karierę!

 

- Jestem niezła, jeżeli chodzi o rywalizację z amatorami. Ale nie jest to na pewno forma na świetne bieganie - powiedziała Kowalczyk-Tekieli w rozmowie z telewizją NRK.

 

40-latka we wzruszających słowach wypowiedziała się również o dochodzeniu do siebie po jednej z największych tragedii w jej życiu. W maju ubiegłego roku zginął jej mąż, Kacper Tekieli, którego porwała lawina.

 

- To był dla mnie bardzo trudny rok. Walczę o normalne życie. Właśnie to próbuję osiągnąć. Podróżujemy z synem, jeździmy na nartach, chodzimy po górach - przyznała była sportsmenka.

 

Alpinista Kacper Tekieli był mężem Justyny Kowalczyk od września 2020 roku. 2 września 2021 roku w Krakowie urodził im się syn Hugo.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie