Niesamowity mecz Jurajskich Rycerzy! Butryn show w europejskich pucharach

Niesamowity mecz Zawiercian! Butryn show w europejskich pucharach.

Aluron CMC Warta Zawiercie pewnie pokonała Allianz Milano 3:0 w hitowym meczu 1/8 finału Pucharu CEV. Wybitne zawody rozegrał atakujący gospodarzy - Karol Butryn, który zdobył 27 punktów i popisał się 68-proc. skutecznością.

Początek pierwszej partii zwiastował równą walkę po obu stronach. Po stronie gości ciężar gry wziąl na siebie Agustin Loser, który prezentował wysoką skuteczność. Zawodził z kolei Ferre Reggers, który nadrabiał blokiem, ale dokładał zbyt mało w elemencie ataku. Obie drużyny szły równo aż do samego końca, aż do końcówki, gdzie dał o sobie znać siatkarski kunszt Karola Butryna. W końcu seta zakończyła fatalna zagrywka w pół siatki po stronie Włochów i mieliśmy wynik 25:23.

Drugi set to już zaznaczenie dominacji zawiercian. Świetnie funkcjonował serwis, który uniemożliwiał Paolo Porro skuteczne rozegranie piłki i zgubienie bloku. Przede wszystkim prawdziwe show na boisku dawał Butryn, który z prawego skrzydła popisywał się atomowymi atakami prosto w boisko mediolańczyków. Wysokie prowadzenie 16:8 szybko przerodziło się w kolejne punkty, a Warta wygrała tego seta 25:19.

Fantastyczna dyspozycja podopiecznych trenera Michała Winiarskiego trwała w najlepsze, choć mediolańczycy stawiali jeszcze opór, ale tylko do stanu 12:12. Silne zagrywki i konsekwentna gra procentowała do samego końca, a Warta była nie do zatrzymania. W końcu losy całego spotkania rozstrzygnął Mateusz Bieniek mocnym atakiem ze środka przy stanie 25:19 kończąc ten mecz.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Allianz Milano 3:0 (25:23, 25:19, 25:19)