Pierwsza wygrana polskich siatkarzy w 2024 roku! Rywal nie miał żadnych szans

Sebastian Pawlik (z lewej) - trener reprezentacji Polski U-20.

Reprezentacja Polski do lat 20 pewnie pokonała Łotwę 3:0 w pierwszym meczu mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA), które odbywają się w Gorzowie Wielkopolskim. Następnym rywalem Biało-Czerwonych będzie kadra Ukrainy.

Spotkanie od zbudowania wysokiej przewagi rozpoczęli Polacy. Świetnie po stronie Biało-Czerwonych prezentował się Igor Rybak, a za rozegranie odpowiadał Błażej Bień równo rozdzielając piłki między swoich kolegów. Konsekwentna gra w każdym elemencie pozwoliła na szybkie oddalenie się od rywala i pewne zwycięstwo w pierwszej partii - 25:14.

Druga partia przebiegła przy bardzo podobnym scenariuszu. Różnica klas była aż nadto widoczna, a podopieczni trenera Sebastiana Pawlika szybko rozpracowali rywala. Wynik drugiego seta - 25:19 jasno pokazuje jak wysoka była przewaga Polaków. Takim samym rezultatem zakończył się trzeci set.

Najlepiej punktującym zawodnikiem wśród Polaków był wspomniany Rybak, który uzyskał 12 "oczek". Za nim uplasowali się Jakub Kiedos oraz Artur Brzostowicz z 9 punktami na koncie. Wśród Łotyszy najlepiej sprawował się Kristers Landzans zdobywając 15 punktów.

Reprezentacja Polski siatkarzy U20 zagra jeszcze kolejno z Ukrainą (11 stycznia), Estonią (13 stycznia) oraz Azerbejdżanem (14 stycznia).

Polska - Łotwa 3:0 (25:14, 25:19, 25:19)

Skrót wideo meczu Polska - Łotwa (3:0):