Pierwszy triumf reprezentacji siatkarzy w 2024 roku! Kto za Polakami?

Reprezentacja Polski siatkarzy U20 triumfowała w mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA), które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim. Pierwsze miejsce dało ekipie trenera Sebastiana Pawlika awans do finałów ME. Jak wygląda końcowa klasyfikacja turnieju EEVZA 2024?

Turniej o mistrzostwo Europy Wschodniej U20 (EEVZA) został rozegrany w dniach 10–14 stycznia 2024 w Gorzowie Wielkopolskim. W imprezie zagrały Polska, Łotwa, Ukraina, Estonia i Azerbejdżan.

W ostatniej kolejce spotkań Polska pokonała Azerbejdżan 3:0 i przypieczętowała awans na mistrzostwa Europy U20, które zostaną rozegrane na przełomie sierpnia i września w Grecji i Serbii. Turniej w Arenie Gorzów zakończył mecz Ukraina – Łotwa. Wygrana 3:0 dała reprezentacji Ukrainy drugie miejsce w mistrzostwach EEVZA, a trzecią lokatę zajęła Łotwa.