Brawo Polacy! Awans reprezentacji siatkarzy w efektownym stylu

Reprezentacja Polski siatkarzy wywalczyła awans do finałów ME U20.

Reprezentacja Polski siatkarzy U20 wygrała z Azerbejdżanem 3:0 w meczu kończącym mistrzostwa Europy Wschodniej U20 (EEVZA) rozgrywane w Gorzowie Wielkopolskim. Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce w turnieju i wywalczyli awans do ME U20.

W ostatnim meczu imprezy polscy siatkarze zmierzyli się z Azerbejdżanem – najsłabszą drużyną turnieju, która do tej pory nie ugrała nawet seta. W ostatnim meczu imprezy polscy siatkarze zmierzyli się z Azerbejdżanem – najsłabszą drużyną turnieju, która do tej pory nie ugrała nawet seta.

Polacy byli zdecydowanymi faworytami i potwierdziła to już pierwsza odsłona, w której błyskawicznie uzyskali wyraźną przewagę (9:1) i kontrolowali sytuację (12:2, 16:3, 21:9). Partię zakończył dwoma asami serwisowymi Igor Rybak (25:10). W drugim secie trener gospodarzy dokonał zmian w wyjściowym składzie i początek był wyrównany (7:7). Później jednak polscy siatkarze opanowali sytuację i dominowali na boisku (25:11). Dwa wygrane sety przypieczętowały awans reprezentacji Polski, ale siatkarze trenera Sebastiana Pawlika nie zwalniali tempa i pewnie wygrali również w kolejnej partii (25:11).

Turniej o mistrzostwo Europy Wschodniej U20 (EEVZA) został rozegrany w dniach 10–14 stycznia 2024 w Gorzowie Wielkopolskim. Polacy wygrali tę imprezę, pokonując kolejno Łotwę 3:0, Ukrainę 3:1, Estonię 3:0 i Azerbejdżan 3:0. Wywalczyli awans do finałów ME U20, które zostaną rozegrane w Grecji i Serbii na przełomie sierpnia i września.