Sensacyjna porażka siatkarzy Jastrzębskiego Węgla! Nieudana wyprawa na Wyspy Kanaryjskie

Jastrzębski Węgiel przegrał pierwszy mecz w tej edycji Ligi Mistrzów.

Siatkarze CV Guaguas Las Palmas wygrali z Jastrzębskim Węglem 3:1 w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów. Podopieczni trenera Marcelo Mendeza zagrali najsłabsze spotkanie w obecnym sezonie i ulegli dobrze dysponowanym gospodarzom. Mistrzowie Polski ponieśli pierwszą porażkę w tej edycji rozgrywek, nadal jednak pozostają liderem tabeli grupy D.

W premierowej odsłonie, po wyrównanym początku przewagę uzyskali gospodarze (11:8). Jastrzębianie odrobili straty po dwóch asach serwisowych Tomasza Fornala (14:14), ale w końcówce inicjatywa znów należała do drużyny z Las Palmas (22:19). Goście złapali kontakt, gdy znów asem popisał się Fornal (23:22), ekipa CV Guaguas utrzymała jednak przewagę, a ostatni punkt dała im przestrzelona zagrywka rywali (25:23).

Do drugiej partii siatkarze Jastrzębskiego Węgla podeszli z dużo większą koncentracją. Poprawili przyjęcie, grali skuteczniej w ataku i w środkowej części seta wypracowali solidną zaliczkę (14:18). W końcówce kontrolowali sytuację i dołożyli dwa punkty blokiem – jeden z nich na zakończenie seta (19:25).

Początek trzeciego seta dla jastrzębian (2:5), ale ich przewaga bardzo szybko stopniała (9:9). W środkowej części seta lepiej prezentowali się gospodarze, którzy po ataku Juana Pablo Moreno odskoczyli na pięć oczek (19:14). Goście zerwali się do walki i w końcówce złapali kontakt 23:22. Dwa ostatnie punkty padły jednak łupem ekipy z Las Palmas – wynik na 25:22 ustalili punktowym blokiem.

W czwartej odsłonie siatkarze CV Guaguas przeważali od początku (7:4). Ekipa z Jastrzębia-Zdroju nie była w stanie znaleźć patentu na dobrze dysponowanych rywali, w efekcie, w środkowej części seta wynik wyraźnie się rozjechał (20:11). W końcówce ekipa z Las Palmas miała sytuację pod kontrolą. Po mocnym ataku z przechodzącej piłki gospodarze mogli świętować sensacyjne, ale w pełni zasłużone zwycięstwo (25:15).

Skrót meczu CV Guaguas – Jastrzębski Węgiel:

Najwięcej punktów: Nicolas Bruno (16), Paolo Zonca (16), Wallyson Bezerra (14), Graham Vigrass (12), Martin Ramos (12) – CV Guaguas; Rafał Szymura (18), Ryan Sclater (15) – Jastrzębski Węgiel. Gospodarze skuteczniejsi w ataku (52%–41%), lepiej punktowali blokiem (11–7).

CV Guaguas Las Palmas – Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:23, 19:25, 25:22, 25:15)

Las Palmas: Paolo Zonca, Graham Vigrass, Wallyson Bezerra, Nicolas Bruno, Martin Ramos, Miguel Angel de Amo – Unai Ledo (libero) oraz Juan Pablo Moreno, Juan Finoli. Trener: Miguel Camarero.
Jastrzębski Węgiel: Moustapha M'Baye, Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Jean Patry, Rafał Szymura – Jakub Popiwczak (libero) oraz Ryan Sclater, Edvins Scruders, Mateusz Jóźwik, Jurij Gladyr. Trener: Marcelo Mendez.