Dramatyczny wypadek! Przerwano zawody

Norweg Aleksander Aamodt Kilde przejechał większość trasy, ale przewrócił się tuż przed metą i potrzebował pomocy medycznej.

Szwajcar Marco Odermatt wygrał zjazd w Wengen zaliczany do Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Norweg Aleksander Aamodt Kilde przejechał większość trasy, ale przewrócił się tuż przed metą i potrzebował pomocy medycznej. Został przetransportowany helikopterem do szpitala.

Odermatt uzyskał czas 1.47,75. Drugi Francuz Cyprien Sarrazin był wolniejszy o 0,59 sekundy, natomiast trzeci Włoch Dominik Paris stracił do zwycięzcy 1,92 s i pierwszy raz w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata.

- Kontuzja Kildego nie pozwala mi się w pełni cieszyć z tego zwycięstwa - podkreślił Odermatt.

Po wypadku Norwega zawody przerwano, a startujący po nim narciarze jechali wolniej, odczuwając respekt przed trasą. W sobotę w Wengen upadło wielu zawodników. Zjazd ukończyło 42 z 57 narciarzy, m.in. Austriak Stefan Babinsky uderzył w bandę na ostrym zakręcie.

Odermatt ma 1016 pkt i powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Za nim plasują się Austriak Marco Schwarz (464 pkt) i Sarrazin (460 pkt). Szwajcar jest też najlepszy w klasyfikacji zjazdu.