Spełnia się smutny scenariusz. Polacy z kolejną porażką na ME

Piłka ręczna
Reprezentacja Polski uległa Słoweńcom 25:32.

W drugim meczu na niemieckich mistrzostwach Europy reprezentacja Polski zmierzyła się ze Słoweńcami. Biało-Czerwoni grali jak równy z równym do dwudziestej minuty spotkania. Potem zaczęła napędzać się słoweńska maszyna, której nie udało się zatrzymać aż do końcowego gwizdka.

Pierwszy rzut w spotkaniu zdecydował się oddać Paweł Paterek. Trafił jednak prosto w bramkarza. Wynik spotkania chwilę później z rzutu karnego otworzył, dobrze znany polskim kibicom Dean Bombac. W trzeciej minucie padło pierwsze trafienie dla reprezentacji Polski - bramkę z koła zdobył Kamil Syprzak. Słoweńcy za sprawą Boruta Mackovseka mogli wyjść na jednobramkowe prowadzenie, jednak fenomenalną interwencją popisał się Jakub Skrzyniarz. Co nie udało się Mackovsekowi, udało się Bombacowi, który w 12. minucie dał swojej kadrze pierwsze prowadzenie w meczu (6:5). Po chwili drugie trafienie "dorzucił" Domen Novak i rywale Polaków mieli już dwubramkową zaliczkę.

W 16. minucie fenomenalnym trafieniem popisał się Michał Olejniczak. Środkowy niczym młotem z niemałą prędkością 129,4 km/h pokonał słoweńskiego bramkarza. Między polskimi słupkami Skrzyniarza zastąpił Mateusz Kornecki, ale i on nie potrafił zatrzymać rzutów karnych Bombaca, który nietuzinkowym rzutem - tuż obok prawego ucha polskiego golkipera, wyprowadził ponownie swoją kadrę na dwubramkowe prowadzenie 11:9. Od dwudziestej minuty gra reprezentacji Polski się zatrzymała. Biało-Czerwoni serwowali przeciwnikom "prezenty" w postaci podawania piłki prosto w ich ręce, a z takich Słoweńcy wyprowadzali zabójcze kontry. W uspokojeniu i ułożeniu gry Polaków nie pomogło wprowadzenie na boisko środkowego, Piotra Jędraszczyka. Na sześć sekund przed końcem pierwszej połowy meczu Uros Zorman poprosił o czas. Uwagi trenera zostały dobrze zinterpretowane przez zawodników i z lewego skrzydła, z blisko zerowego kąta, wkrętkę na 14:20 dla Słowenii "zaserwował" Tilen Kodrin.

Druga połowa meczu nie wyglądała lepiej. Choć w 37. minucie skutecznie interweniował Skrzyniarz, potem rzut karny w wykonaniu Bombaca obronił Kornecki, to Słoweńcy wciąż mieli wysoką ośmiobramkową przewagę. Środek polskiej obrony nie istniał i dzięki temu bez problemów bramki zdobywał Jure Dolenec, a wolne przestrzenie wykorzystywał Bombac. O czas w 45. minucie poprosił trener Marcin Lijewski, ale z omówionej akcji nic nie wyszło, bo rzut Ariela Pietrasika, lewą ręką obronił Klemens Ferlin. W 50. minucie bramkę zdobył Przemysław Urbaniak i Polacy do Słoweńców tracili dziewięć "oczek" (21:30). Grę Polaków w drugiej połowie dobrze zilustrowała akcja z 53. minuty. Biało-Czerwoni rozgrywali atak w przewadze, ale i tak nie zdołali zdobyć bramki, bo akcji celnie nie wykończył Urbaniak - jego rzut obronił Ferlin. Pięć sekund przed końcem pojawiła się jeszcze okazja na zmniejszenie start, ale jak szybko się pojawiła, tak szybko nic z niej nie wyszło i po sześćdziesięciu minutach Polska przegrała ze Słowenią 25:32. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Dean Bombac - zdobywca pięciu trafień.

W poniedziałek reprezentacja Polski zmierzy się z Wyspami Owczymi.