Austriacka dominacja. Polacy lepsi tylko od jednej reprezentacji

Polscy saneczkarze zajęli ósme miejsce w zawodach Pucharu Świata, a siódme w mistrzostwach Europy w rywalizacji sztafet w Innsbrucku. Wygrali Austriacy, wyprzedzając Niemców i Włochów. W jedynkach mężczyzn triumfował także reprezentant gospodarzy Jonas Mueller.

W sztafecie Biało-Czerwoni startowali w składzie: Klaudia Domaradzka i Mateusz Sochowicz w jedynkach oraz dwójki Nikola Domowicz - Dominika Piwkowska i Wojciech Chmielewski - Jakub Kowalewski.

Przed tygodniem w niemieckim Winterbergu Polacy uplasowali się tuż za podium, ale korzystając z tego, że Łotysze i Włosi nie ukończyli konkurencji, a Rumuni zostali zdyskwalifikowani.

W niedzielę te trzy drużyny wyprzedziły Biało-Czerwonych, a dodatkowo Ukraińcy i Amerykanie. Polakom udało się pokonać tylko Chińczyków.

Austriacy - w składzie: Madeleine Egle, Thomas Steu, Wolfgang Kindl, Jonas Mueller, Selina Egle, Lara Michaela Kipp - wyprzedzili Niemców o 0,186 s oraz Włochów o 0,648 s. Polacy stracili 4,033.

W jedynkach mężczyzn Mueller wyprzedził o 0,326 swojego rodaka Nico Gleirschera oraz o 0,428 lidera klasyfikacji Pucharu Świata Niemca Maxa Langenhana. Mateusz Sochowicz zajął 24. miejsce (21. w ME).