Kolejna sensacja ME piłkarzy ręcznych! Mistrzowie olimpijscy nie dali rady skreślanej reprezentacji

Piłka ręczna

Kolejna wielka niespodzianka na mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych! Reprezentacja Francji zaledwie zremisowała ze Szwajcarią 26:26.

"Trójkolorowi" są jednymi z głównych faworytów do końcowego triumfu. W pierwszej kolejce fazy grupowej to udowodnili, pewnie ogrywając Macedonię Północną 39:29. Podobnego wyniku fani spodziewali się w kolejnym spotkaniu, zwłaszcza że Szwajcaria rzuciła w swoim pierwszym starciu zaledwie 14 bramek.

W niedzielę było jednak zupełnie inaczej. "Helweci" nie odpuszczali nawet na moment, a w niektórych fragmentach spotkania nawet prowadzili dwoma trafieniami. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 14:14.

Po przerwie Francja miała lepszy moment, dzięki któremu osiągnęła cztery trafienia przewagi. To jednak nie wystarczyło do wygranej. Szwajcaria się nie poddała i spokojnie walczyła o swoje. I ostatecznie wywalczyła, gdyż mecz skończył się sensacyjnym remisem 26:26.

Po dwóch kolejkach Francja ma na koncie trzy punkty i w ostatniej kolejce zmierzy się z Niemcami. Szwajcaria, która zgromadziła jedno oczko, skonfrontuje się z Macedonią Północną.

Francja - Szwajcaria 26:26 (14:14)

Najwięcej bramek: dla Szwajcarii: Lukas Laube (9) - dla Francji: Dika Mem (7).