Awans po przegranej! PGE Rysice Rzeszów nadal w Lidze Mistrzów

Siatkarki PGE Rysice Rzeszów przegrały 1:3 z A. Carraro Imoco Conegliano w meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Polski zespół zajął 3. miejsce w grupie D i awansował do fazy play-off.

Przed 6. kolejką spotkań rzeszowianki zajmowały 2. pozycję w tabeli grupy D. Pierwsze były pewne awansu siatkarki z Włoch, trzecie były zawodniczki Allianz MTV Stuttgart, które miały 6 punktów, czyli trzy mniej niż Polki. Ostatnie miejsce zajmowała ekipa Asterix Avo Beveren, która przegrała wszystkie mecze.

We wtorek Stuttgart bez problemów ograł drużynę Asterix, więc siatkarki z Rzeszowa musiały wywalczyć przynajmniej dwa sety.

Pierwszy set zaczął się od wysokiego prowadzenia Włoszek 8:3. Polki dogoniły rywalki, a nawet potrafiły prowadzić 15:14. Końcówka należała jednak do liderek grupy, które wygrały bez większych problemów 25:16.

Druga odsłona była bardziej wyrównana, jednak w pewnym momencie to zespół A. Carraro Imoco Conegliano wyszedł na prowadzenie 22:18. Wydawało się, że set jest już stracony, ale Polki zaczęły punktować i odwróciły losy tej partii, ostatecznie wygrywając do 23.

W trzecim secie nie było już takich emocji, a Włoszki drugi raz wygrały 25:16. Niestety dla Polek czwarty set był ostatnim i do tego przegranym w najgorszym stylu, do 11.

Drużyna Stephane'a Antigi zajęła trzecie miejsce w tabeli grupy D, ale równocześnie pierwsze w tabeli drużyn z trzecich miejsc i awansowała do fazy play-off. W niej rzeszowianki zagrają o ćwierćfinał.

A. Carraro Imoco Conegliano - PGE Rysice Rzeszów 3:1 (25:16, 23:25, 25:16, 25:11)

A. Carraro Imoco Conegliano: Joanna Wołosz, Isabelle Haak, Robin de Kruijf, Federica Squarcini, Kathryn Plummer, Alessia Gennari - Monica de Gennaro (libero) oraz Vittoria Piani, Madison Bugg, Anna Bardaro.

PGE Rysice Rzeszów: Katarzyna Wenerska, Gabriela Orvosova, Magdalena Jurczyk, Weronika Centka, Amanda Coneo, Ann Kalandadze – Aleksandra Szczygłowska (libero), Weronika Szlagowska, Wiktoria Kowalska, Gabriela Makarowska-Kulej.