Najwyższa siatkarka świata zmieniła klub. "Musieli wymienić mi łóżko"

Siatkówka
Najwyższa siatkarka świata zmieniła klub. "Musieli wymienić mi łóżko"
Fot. Instagram/albitah_17
Alba Hernandez, najwyższa siatkarka świata, zagra w lidze słowackiej

Alba Hernandez, najwyższa siatkarka świata, zmieniła klub. Reprezentantka Portoryko co najmniej do końca bieżącego sezonu będzie zawodniczką wicemistrza Słowacji, VKP FTVS UK Bratysława.

Mierząca według oficjalnych źródeł 207 lub nawet 208 centymetrów siatkarka ma pomóc drużynie w sięgnięciu po mistrzowski tytuł. Po 16 kolejkach słowackiej Extraligi VKP FTVS UK Bratysława plasuje się - z 37 punktami - na 2. miejscu w tabeli, ustępując jedynie zdecydowanemu liderowi, UKF Nitra, które ma 42 "oczka".

 

ZOBACZ TAKŻE: Nowa siatkarka w klubie Tauron Ligi. Zastąpi reprezentantkę Polski

 

- Tak wysoka środkowa byłaby wzmocnieniem dla każdej drużyny. Zobaczymy, w jakiej jest formie fizycznej, ale jestem przekonany, że dzięki jej umiejętnościom i doświadczeniu nasze szanse na triumf w lidze znacznie wzrosną - powiedział dziennikowi "Novy cas" Pavel Bernath, trener klubu ze stolicy Słowacji.

 

Hernandez swoją przygodę z nowym zespołem rozpoczęła od... drobnego przemeblowania w mieszkaniu, w którym została zakwaterowana.

 

- Pracownicy klubu musieli wymienić mi łóżko. Dostałam takie, które jest dostosowane do mojego wzrostu, co zapewni mi komfortowy sen - przyznała z uśmiechem 29-letnia zawodniczka.

 

Kontrakt najwyższej zawodniczki świata z drużyną z Bratysławy będzie obowiązywał do końca bieżącego sezonu. Po zakończeniu rozgrywek słowackiej Extraligi będą mogły zasiąść do rozmów w sprawie przedłużenia umowy.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie