Kolejny ekspresowy mecz Sabalenki w Australian Open

Aryna Sabalenka w 2. rundzie Australian Open 2024 pewnie pokonała Czeszkę Brendę Fruhvirtovą

Aryna Sabalenka bez problemów awansowała do 1/16 finału Australian Open 2024. Ubiegłoroczna triumfatorka wielkoszlemowego turnieju w Melbourne w drugiej rundzie pokonała czeską kwalifikantkę Brendę Fruhvirtovą 6:3, 6:2.

W pierwszym secie Sabalenka przełamała serwis rywalki już na samym początku, ale 16-letnia tenisistka z Pragi szybko wyrównała na 2:2. Kolejnego gema przy podaniu przeciwniczki Białorusinka wygrała przy wyniku 4:3, co wystarczyło jej do zamknięcia tej części spotkania.

W secie numer dwa przewaga wiceliderki rankingu WTA była już wyraźniejsza. Faworytka zaczęła od prowadzenia 4:0, a potem mimo ambitnej postawy Czeszki i kilku jej ciekawych zagrań, zakończyła spotkanie bez większych trudności. W swoim ostatnim gemie serwisowym nie straciła ani jednego punktu.

W całym spotkaniu Sabalenka miała 30 wygrywających uderzeń i 22 niewymuszone błędy, Fruhvirtova zanotowała siedem "winnerów" przy siedemnastu błędach. Zwyciężczyni Australian Open 2023 wykorzystała cztery z sześciu szans na przełamanie. Nieco słabiej niż zwykle funkcjonował jej serwis - miała 54 procent pierwszego podania i cztery asy przy trzech podwójnych błędach.

Mecz trwał godzinę i siedem minut, o niespełna kwadrans dłużej od spotkania Sabalenki w pierwszej rundzie, w którym białoruska gwiazda światowego tenisa pokonała Niemkę Ellę Seidel 6:1, 6:0 w 53 minuty.

Kolejną przeciwniczką rozstawionej z numerem drugim zawodniczki będzie Ukrainka Łesia Curenko lub reprezentantka Hiszpanii Rebeka Masarova.