Projekt zachwycił! Pewne zwycięstwo na wyjeździe

Projekt Warszawa pewnie pokonał GKS Katowice

Projekt Warszawa pokonał GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:14, 25:21) w wyjazdowym meczu 17. kolejki PlusLigi. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został wybrany Andrzej Wrona. Poniżej skrót meczu GKS - Projekt.

Mecz rozpoczął się po myśli gości. Zespół z Warszawy już na starcie był w stanie wypracować kilkupunktowe prowadzenie (10:3). Gospodarze mieli problem, by przebić się przez blok przeciwników. Kłopotów ze skutecznością nie mieli natomiast siatkarze Projektu, którzy raz po raz nękali oponentów mocnymi atakami. Szczególnie dobrze na parkiecie prezentował się Artur Szalpuk, który w pierwszej odsłonie tego starcia był w stanie zdobyć sześć punktów. To między innymi dzięki niemu stołeczny zespół wygrał seta 25:18.

Podopieczni Piotra Grabana nie ściągali nogi z gazu. Drugą część spotkania zaczęli od wygrania sześciu punktów z rzędu. Pierwsze skrzypce ponownie grał Szalpuk, którego celne zagrywki okazały się sporym problemem dla rywali. GKS nie był w stanie znaleźć odpowiedzi na bardzo pewną grę oponentów. Projekt bez większych problemów przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w drugim secie (25:14).

Ostatnia odsłona meczu rozpoczęła się nieoczekiwanie. Gospodarze po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie. Mimo to stołeczna ekipa szybko dogoniła rywali (7:7). Przez chwilę gra toczyła się punkt za punkt, jednak po jakimś czasie katowicka drużyna ponownie odskoczyła przeciwnikom (16:13). Do akcji wkroczył jednak Andrzej Wrona. Ataki polskiego siatkarza dały Projektowi prowadzenie, a tym samym zwycięstwo w trzecim secie (25:21) i całym meczu.

Po tym meczu Projekt plasuje się na drugim miejscu w ligowej tabeli. Jastrzębski Węgiel ma nad zespołem z Warszawy jeden punkt przewagi. Warto natomiast przypomnieć, że mistrzowie Polski jeszcze nie rozegrali swojego spotkania w tej kolejce. GKS nadal zajmuje 14. lokatę z 14 punktami na koncie.