Dramat Igi Świątek, to koniec turnieju. 19-latka pokonała Polkę

Iga Świątek
Iga Świątek odpadła z Australian Open

Iga Świątek odpadła z Australian Open. Po trzysetowym boju Polka musiała uznać wyższość Lindy Noskovej 6:3, 3:6, 4:6.

Nieczęsto zdarza się Idze Świątek rywalizować w drabince głównej wielkoszlemowych turniejów z zawodniczkami młodszymi od siebie. Tym razem miała jednak ku temu okazję - Linda Noskova to bowiem tenisistka urodzona w 2004 roku. Zajmująca obecnie 50. miejsce w rankingu WTA Czeszka jest tenisową nadzieją w swoim kraju.

W dwóch pierwszych rundach Australian Open Noskova pokonała kolejno Marie Bouzkovą i McCartney Kessler. W walce o 1/8 finału trafiła natomiast na Świątek.

Polka już w pierwszym secie pokazała moc. Przy stanie 3:2 przełamała Czeszkę, wychodząc na prowadzenie 4:2. Następnie wykorzystała swoje podanie i jeszcze mocniej uciekła rywalce. Ostatecznie tę odsłonę wygrała w stosunku 6:3.

W drugiego seta raszynianka również weszła dobrze. Robiła użytek ze swoich serwisów i była skoncentrowana. Przy stanie 3:4 dała się jednak przełamać Noskovej, co skomplikowało jej sytuację. Zrobiło się 3:5 przy serwisie przeciwniczki. Świątek nie zdołała tym razem odwrócić losów seta i przegrała go 3:6. O wszystkim decydowała więc trzecia odsłona.

Zaczęło się spokojnie - obie tenisistki wygrały swoje gemy serwisowe. Później Czeszka przełamała jednak Polkę, a za chwilę sytuacja się odwróciła. Przy wyniku 3:3 znów to Noskova była lepsza i wyszła na prowadzenie. Tablica wyników wskazywała rezultat 5:3 dla 19-latki i Świątek znalazła się w ekstremalnie trudnym położeniu.

Liderka światowego rankingu zdołała wygrać jeszcze jednego gema, ale to było zbyt mało. Noskova przypieczętowała swoje zwycięstwo, pokonując Polkę w trzecim secie 6:4.

To pierwsze zwycięstwo 19-letniej Czeszki z zawodniczką będącą aktualną światową jedynką.

Iga Świątek - Linda Noskova 6:3, 3:6, 4:6