Niemiecka ekipa za mocna. Lublinianki z kolejną porażką w LE

Piłka ręczna
MKS FunFloor Lublin zajmuje ostatnie miejsce w grupie C Ligi Europejskiej.

W meczu 3. kolejki Ligi Europejskiej piłkarek ręcznych MKS FunFloor Lublin przegrał w Niemczech z HSG Bensheim-Auerbach 29:35 (15:17). To trzecia porażka wicemistrzyń Polski w tych rozgrywkach.

Bardzo udanie lublinianki rozpoczęły to spotkanie, bo pierwszego gola zdobyła Sara Kovarova, chwilę później celnym rzutem popisała się Daria Szynkaruk, swoją drugą bramkę dołożyła Kovarova, a w piątej minucie po trafieniu Patrycji Nogi było 4:1. Po kwadransie, kiedy bramkarkę gospodyń pokonała najskuteczniejsza w ekipie gości Romana Roszak, nadal na tablicy widniał wynik korzystny dla podopiecznych Edyty Majdzińskiej 10:7.

Jeszcze minutę później po trafieniu z dystansu Czeszki Kovarovej FunFloor wygrywał różnicą trzech bramek (11:8), ale już w 20. minucie meczu bezpowrotnie stracił prowadzenie, kiedy wyrównującego gola zdobyła Lisa Friedberger. Na pierwsze prowadzenie (12:11) wyprowadziła zespół gospodarzy mająca za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec lewoskrzydłowa Ndidi-Silvia Agwunedu.

Po kolejnych szybko zdobywanych golach w 25. min było już 16:12 i odtąd ekipa niemiecka kontrolowała sytuację na parkiecie i już do końca spotkania potrafiła zachować przynajmniej dwubramkową przewagę.

Wprawdzie druga odsłona przebiegała pod znakiem wyrównanej walki, a w 56. min, przy stanie 31:28, bramkarka FunFloor Paulina Wdowiak po raz drugi w meczu zdecydowała się na rzut przez całe boisko do pustej bramki rywalek (pierwsza próba w 37. min. była udana), ale tym razem był on nieskuteczny i lublinianki praktycznie straciły szanse na dogonienie rywalek. Jeszcze w ostatniej minucie zawodniczki miejscowego zespołu zdobyły dwa gole powiększające ich ostateczną, po raz pierwszy w tym spotkaniu uzyskaną aż sześciobramkową przewagę.

Drużyna lubelska rozegrała kolejny, trzeci wyrównany mecz w fazie grupowej Ligi Europejskiej, jednak wciąż pozostaje bez zdobyczy punktowej.

Szansy na to szukać będzie za tydzień, kiedy w sobotę w 4. kolejce grupy C Ligi Europejskiej podejmować będzie w lubelskiej hali Globus im. Tomasza Wójtowicza tego samego rywala - HSG Bensheim-Auerbach.

MKS FunFloor Lublin: Paulina Wdowiak 1, Weronika Gawlik - Oktawia Płomińska, Dominika Więckowska, Aleksandra Tomczyk 1, Magda Więckowska 2, Stela Posavec 3, Michalina Pastuszka 3, Daria Szynkaruk 2, Magda Balsam 4, Sara Kovarova 4, Patrycja Noga 1, Paulina Masna, Romana Roszak 5, Kinga Achruk 3.

Bramki dla HSG Bensheim-Auerbach zdobyły: Sarah Dekker 8, Lisa Friedberger 6, Amelie Berger i Alicia Soffel po 5, Ndidi-Silvia Agwunedu 4, Lucie-Marie Kretzschmar 3, Kim Naidzinavicius 2, Mia Ziercke i Helen van Beurden po 1.