Niebywałe! Pierwszy hat-trick Polaka w historii Serie A. Co za strzał! (WIDEO)

Szymon Żurkowski z kolejnym golem w Serie A!

Szymon Żurkowski z kolejnymi golami w Serie A! Tym razem pomocnik Empoli skompletował hat-tricka w meczu Empoli - Monza.

Żurkowski wrócił do Empoli kilka tygodni temu, trafiając do tego klubu na zasadzie wypożyczenia ze Spezii. W "debiucie" w barwach nowego-starego klubu wpisał się na listę strzelców w przegranym 1:2 spotkaniu z Hellasem Werona.

Jak się okazało, na tym Żurkowski nie zakończył strzelania. W swoim drugim meczu w tym sezonie najwyższego poziomu rozgrywek we Włoszech... skompletował hat-tricka. Na dzień dobry były pomocnik Górnika Zabrze popisał się efektownym uderzeniem z powietrza i pokonał golkipera Monzy.

Gol Żurkowskiego w meczu Empoli - Monza:

Jeszcze przed przerwą gospodarze zwiększyli prowadzenie. Co prawda golkiper Monzy dobrze interweniował przy uderzeniu napastnika Empoli, ale dobitka Żurkowskiego okazała się skuteczna i Empoli strzeliło drugiego gola. Tym samym Polak został... najlepszym strzelcem swojego klubu w sezonie 2023/2024.

Drugi gol Żurkowskiego w meczu Empoli - Monza:

W 73. minucie Żurkowski skompletował hat-tricka. Polak po raz kolejny najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i po raz trzeci pokonał bramkarza Monzy.

Trzy gole Żurkowskiego to pierwszy polski hat-trick w historii Serie A.