Siatkarz mający polskie korzenie zmieni reprezentację? To już żadna tajemnica!

Siatkówka
Siatkarz mający polskie korzenie zmieni reprezentację? To już żadna tajemnica!
fot. PAP
Kamil Rychlicki aktualnie gra w Trentino Volley.

O tym, że Kamil Rychlicki ma zagrać w reprezentacji Włoch, mówi się od dłuższego czasu. Znany siatkarz otrzymał już włoskie obywatelstwo i wszystko wskazuje na to, że będzie bronił barw tej kadry. Jak się okazało, Włosi próbują przyspieszyć procedurę i chcą, żeby zawodnik zagrał w ich kadrze szybciej, niż pozwalają na to przepisy.

27-latek pod koniec 2022 roku otrzymał włoskie obywatelstwo. Ferdinando De Giorgi, selekcjoner reprezentacji Włoch, na łamach włoskich mediów, zabrał wówczas głos na temat ewentualnego powołania Rychlickiego do kadry.

 

Zobacz także: Liga Narodów 2024: Terminarz. Z kim zagrają polscy siatkarze?
 
- To ciekawy zawodnik z odpowiednią charakterystyką dla naszej grupy, ale nie mogę go jeszcze powołać - przyznał De Giorgi w rozmowie z włoską prasą.

Kamil Rychlicki zmieni reprezentację?

Zgodnie z procedurami, siatkarz Trentino Volley mógłby zagrać we włoskiej kadrze od nowego sezonu reprezentacyjnego. Zdaniem włoskich mediów, tamtejsza federacja stara się przyspieszyć całą sprawę. Włosi chcą, żeby Rychlicki reprezentował ich barwy już w tegorocznej Lidze Narodów.

 

Rychlicki to syn byłego zawodnika Biało-Czerwonych, srebrnego medalisty mistrzostw Europy z 1983 roku Jacka Rychlickiego. Do tej pory reprezentował Luksemburg.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie