Wygrana Mikaeli Shiffrin w salomie w Jasnej

Mikaela Shiffrin wygrała w słowackiej Jasnej slalom alpejskiego Pucharu Świata.

Mikaela Shiffrin wygrała w słowackiej Jasnej slalom alpejskiego Pucharu Świata. To 95. zwycięstwo w karierze Amerykanki. Magdalena Łuczak nie ukończyła pierwszego przejazdu.

Mikaela Shiffrin prowadziła po pierwszym przejeździe. W drugim zanotowała siódmy czas, ale w sumie zapewniło jej to 95. zwycięstwo w startach Pucharu Świata, a 58. w slalomie.

O swoje trzecie z rzędu zwycięstwo w Jasnej Shiffrin musiała jednak walczyć do samego końca. Drugie miejsce, że stratą 0,14 s zajęła 19-letnia Chorwatka Zrinka Ljutic, a trzecia Anna Swenn-Larsson - 0,81 s za Amerykanką.

W zawodach nie wystąpiła druga w klasyfikacji generalnej Petra Vlhova. 28-letnia Słowaczka dzień wcześniej miała poważny wypadek (uraz kolana) podczas slalomu giganta i jej starty do końca sezonu są wykluczone.

Magdalena Łuczak do zawodów przystąpiła z 58. nr startowym. Polka wypadła z trasy już w pierwszym sektorze. Jej los podzieliło szesnaście innych alpejek.

Na kolejne zawody PŚ alpejek w dniach 26-28 stycznia zaprasza włoska Cortina d'Ampezzo, gdzie odbędą się dwa zjazdy i supergigant.