Drużyna Bartosza Kurka jak w transie. Trwa fantastyczna seria

Bartosz Kurek

Wolfdogs Nagoya może pochwalić się imponującą serią zwycięskich meczów. Do tej pory drużyna Bartosza Kurka wygrała sześć razy z rzędu. Wkrótce będzie miała natomiast okazję, aby jeszcze wydłużyć tę passę.

W weekend Wolfdogs Nagoya wygrała dwa razy z Osaka Sakai. W pierwszym meczu ekipa Bartosza Kurka miała problem tylko w drugim secie, w którym uległa przeciwnikowi 19:25. W pozostałych odsłonach meczu miała wszystko pod swoją kontrolą.

W tym spotkaniu kapitan reprezentacji Polski zdobył 22 punkty – 18 z ataku. Jego skuteczność wynosiła 67%. Do tego Polak dołożył jednego asa serwisowego i trzy bloki.

Niedzielny mecz zakończył się natomiast w trzech setach. Kurek w tej potyczce zdobył jeden punkt mniej niż w sobotę – 21 „oczek”. Miał skuteczność na poziomie 54% i do tego dołożył dwa asy.

Świetna passa Wolfdogs Nagoya trwa od początku nowego roku. Najpierw okazali się górą w dwumeczu z Suntory Sunbirds, a potem z Panasonic Panthers. Obecnie zespół Bartosza Kurka zajmuje trzecie miejsce w tabeli japońskiej ligi. Do liderujących „Panter” traci osiem punktów. W kolejny weekend drużyna z Nagoi zagra z Nagano.