Mecz w cieniu kontuzji. Zawodniczka przewieziona do szpitala

Nie było zaskoczenia w poniedziałkowym meczu Tauron Ligi w Opolu. Zajmujące siódme miejsce lokalne UNI pokonało Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:0. "Byliśmy zdecydowanie lepsi w ataku" - powiedział trener gospodyń Nicola Vettori.

Bydgoszczanki, które w tabeli zajmują przedostatnie miejsce, najbliższe wygrania seta były w drugiej odsłonie. Prowadziły 18:11, 23:18, lecz UNI - w dużej mierze dzięki zagrywkom Marty Orzyłowskiej - wyrównał (23:23), a następnie wyszedł na prowadzenie (24:23). Nie wykorzystał pierwszej piłki setowej, ale gra na przewagi trwała krótko. Skończyło się 26:24.

Przy wyniku 22:23 kontuzję odniosła Ewelina Żurowska. Przyjmująca Pałacu została zniesiona z parkietu i już nie wróciła do gry.

"Popełnialiśmy dużo mniej własnych błędów niż rywalki. Za dużo jednak pozwoliliśmy przeciwniczkom w drugim secie. Nie wiem, czy moje podopieczne były za bardzo zrelaksowane" - powiedział Vettori.

Opiekun bydgoszczanek Jakub Tęcza nie wiedział zaraz po meczu, jak poważna jest kontuzja Żurowskiej. Poinformował tylko, że zawodniczka prosto z hali pojechała do szpitala.

"Myślę, że kluczowym dla przebiegu spotkania był drugi set. W nim to miała miejsce ta nieszczęsna kontuzja Eweliny. To wydarzenie wybiło nas z rytmu w kolejnym secie. Jednak nie możemy tłumaczyć porażki tylko tym" - przyznał trener Pałacu.

Ocenił, że w poniedziałek za słabo jego podopieczne zagrały w ataku. Zwrócił uwagę, że gdy ten element gry wyglądał nieco lepiej w drugim secie, to zespół długo prowadził.

Następne spotkanie ligowe opolanki rozegrają w sobotę. Na wyjeździe zmierzą się z zespołem PGE Rysice Rzeszów. Dzień później Metalkas Pałac Bydgoszcz zagra z Grotem Budowlanymi Łódź.

UNI Opole - Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:18, 26:24, 25:15)

UNI Opole: Julia Bińczycka, Ana Karina Olaya, Marta Orzyłowska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Marta Pamuła, Katarzyna Połeć - Adriana Adamek (libero) - Jagoda Białek, Oliwia Sieradzka, Pola Janicka, Natalia Kecher.

Metalkas Pałac Bydgoszcz: Pola Nowakowska, Dominika Witowska, Joanna Sikorska, Ewelina Żurowska, Martyna Gorzkiewicz, Wiktoria Paluszkiewicz - Magdalena Saad (libero) - Wiktoria Makarewicz, Pola Bujnarowska, Paulina Bałdyga, Koleta Łyszkiewicz.

UNI Opole - Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:0. Skrót meczu