Mogła zdobyć siatkarskie szczyty! Zmieniła branżę i dziś podbija internet (ZDJĘCIA)

Siatkówka

Klara Peric była uznawana za jedną z wielkich nadziei chorwackiej siatkówki. Rozgrywająca pod koniec 2023 roku zdecydowała się porzucić sportową karierę i zawiesić buty na kołku na rzecz studiów, ale jej konto na Instagramie, gdzie dzieli się kulisami swojego życia, wciąż śledzi prawie 400 tysięcy osób.

Klara Peric urodziła się w 1998 roku w chorwackim mieści Vinkovci i od dzieciństwa postawiła na sport, a konkretnie siatkówkę. Na boisku występowała jako rozgrywająca, a trenerzy od razu dostrzegli jej talent umożliwiając seniorski debiut już w 2014 roku w barwach HAOK Mladost. W tym samym sezonie Peric ze swoimi koleżankami z zespołu zdobyła Puchar Chorwacji oraz zajęła drugie miejsce w ligowych rozgrywkach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ona chce kupić polski klub. Jej przeszłość może zaskakiwać (ZDJĘCIA)


W 2016 roku Peric przeniosła się do włoskiego Pomi Casalmaggiore, a rok później reprezentowała barwy CVB Barca. W 2017 roku Chorwatkę wyróżniono jako najlepszą rozgrywającą podczas europejskich kwalifikacji do mistrzostw świata do lat 20.


Jej pasją od zawsze były gry wideo, a w jednym z wywiadów dla chorwackiego serwisu vecernji.hr przyznała, że posiada cenione w świecie gamingu konsole PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Pasje do komputerów oraz konsoli przeniosły się również na pole akademickie, bowiem Peric kontynuuje studia z zakresu digital media oraz game design.


Między innymi rozwój kariery naukowej był jednym z powodów trudnej decyzji o porzuceniu siatkówki. We wrześniu 2023 roku Peric opublikowała wzruszający post na swoim Instagramie, gdzie podzieliła się łamiącą wiadomością. Po wielu latach Chorwatka zdecydowała się rozstać z siatkówką i zakończyć sportową karierę. Mimo rozstania ze sportem jej konto na Instagramie wciąż śledzi prawie 400 tysięcy osób i jest popularną influencerką w swoim kraju.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Włochy - Turcja. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie