Superpuchar Włoch dla Interu. Brutalny mecz w Rijadzie

Inter Mediolan zdobył Superpuchar Włoch! Zespół prowadzony przez Simone Inzaghiego pokonał Napoli 1:0 strzelając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry.

Inter Mediolan zdobył Superpuchar Włoch! Zespół prowadzony przez Simone Inzaghiego pokonał Napoli 1:0 strzelając decydującego gola w doliczonym czasie gry. Spotkanie rozgrywane w Rijadzie obfitowało w wiele fauli i brutalną grę. Arbiter pokazał aż dziesięć żółtych kartek, a dodatkowo czerwony kolor ujrzał w swoim kierunku Giovanni Simeone.

Obie drużyny od początku chciały ruszyć pod bramkę przeciwnika, choć to Inter wydawał się bliższy oddania celnego strzału. W szczególnie dobrej sytuacji odnalazł się Federico Dimarco uderzając tuż obok prawego słupka po pierwszym kwadransie gry.

Jeszcze bliżej gola, bo uderzając już bezpośrednio z bliskiej odległości do siatki był Lautaro Martinez, ale snajper Interu pomimo wypełnienia swojego zadania musiał uznać werdykt sędziego, który dopatrzył się wcześniej spalonego.

Spotkanie nie obfitowało w gole i groźne strzały, ale za to miłośnicy twardej gry i walki w środku pola, czasem niezbyt przepisowej, mieli powody do świętowania. Sędzia był bardzo pobłażliwy i wysoko wyznaczył granicę przyznania kartki, ale wątpliwości nie pozostawił mu już Amir Rrahmani oglądając żółty kartonik. Kilka minut później ta sama sztuka "udała się" Hakanowi Calhanoglu.

W drugiej połowie gra zaostrzyła się jeszcze bardziej, a do ataku ruszyło Napoli. Strzał Kwiczy Kwaraskelii musiał powstrzymywać Yann Sommer, ale to nie Gruzin zapisał się w protkole meczowym, a Giovanni Simeone, któy w zaledwie pięć minut zgarnął dwie żółte kartki i powędrował do szatni. Napoli od 60. minuty musiało radzić sobie w dziesiątkę.

Inter chciał wykorzystać przewagę, ale brakowało skuteczności. Na miarę swoich umiejętności w ataku nie grał Marcus Thuram, a o niewielką odległość chybił Calhanoglu. Próby zdobycia bramki trwały w najlepsze, ale dopiero w doliczonym czasie gry dzieła dopełnił Martinez. Argentyńczyk wykończył płaską piłkę posłaną blisko piątego metra i nie zmarnował doskonałej okazji. Chwilę później zszedł z boiska przy aplauzie trybun, a sędzia po nieco dłuższym momencie zakończył spotkanie.

Napoli - Inter Mediolan 0:1 (0:0)

Bramka: Lautaro Martinez 91

Czerwona kartka: Giovanni Simeone (Napoli) - 60