Ogromne emocje! Ponad czterogodzinny mecz wyłonił drugiego finalistę Australian Open

Daniił Miedwiediew w finale Australian Open

Daniił Miedwiediew pokonał Alexandra Zvereva w półfinale Australian Open 5:7, 3:6, 7:6 (7:4), 7:6 (7:5), 6:3. Ten pełen emocji pojedynek trwał ponad cztery godziny.

W pierwszym secie kibice śledzący ten pojedynek widzieli w sumie pięć przełamań. Trzy gemy serwisowe przeciwnika wygrał Zverev, dzięki czemu tenisista rodem z Niemiec przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę po wyrównanej partii (7:5).

Po tym secie Zverev zaczął dominować na korcie. Miedwiediew nie potrafił znaleźć odpowiedzi na dobrą grę przeciwnika. Niemiec, który obecnie plasuje się na szóstym miejscu w rankingu ATP, w drugim secie stracił zaledwie trzy gemy. Wydawało się, że już nic go nie zatrzyma przed zapewnieniem sobie awansu do finału.

Mimo to trzeci tenisista świata postawił się rywalowi. Kolejne dwa sety były bardzo wyrównane. W obu lepszy okazał się Miedwiediew, który wygrał dwa tie-breaki. Zatem o wyniku pojedynku musiał zadecydować piąty set.

Zverev popełniał coraz więcej błędów. Niemiecki zawodnik po nieudanych zagraniach zaczął okazywać swoją frustrację, między innymi uderzając rakietą w siatkę. Rosjanin wykorzystał problemy rywala i wygrał ostatnią partię 6:3.

Dzięki temu Miedwiediew zagwarantował sobie awans do finału Australian Open. Jego przeciwnikiem będzie Jannik Sinner, który niespodziewanie wyeliminował z wielkoszlemowego turnieju Novaka Djokovicia.

Daniił Miedwiediew - Alexander Zverev 5:7, 3:6, 7:6 (7:4), 7:6 (7:5), 6: