ME piłkarzy ręcznych: Szwecja - Niemcy. Relacja live i wynik na żywo

Piłka ręczna

Spotkanie Szwecja - Niemcy wyłoni brązowych medalistów mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Która z reprezentacji zakończy czempionat Starego Kontynentu na podium? Relacja live i wynik na żywo meczu Szwecja - Niemcy na Polsatsport.pl.

Nasi zachodni sąsiedzi są gospodarzami mistrzostw. Podopieczni Alfreda Gisalsona z pewnością chcieliby zakończyć zmagania z medalem. Szanse na złoto stracili w półfinale przegrywając z Danią. Spotkanie zaczęło się obiecująco dla Niemców, którzy zeszli na przerwę prowadząc 14:12. W drugiej części gry skuteczniejsi byli jednak Duńczycy, którzy najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie uciekli na kilka punktów. Ostatecznie wygrali 29:26 i to oni zagrają o mistrzostwo Europy. Niemcom została rywalizacja o trzecią lokatę.

Ich rywalami będą Szwedzi. Reprezentacja "Trzech Koron" była już jedną nogą w finale. Sekundę przed końcem półfinału z Francuzami prowadziła jedną bramką. Wtedy jednak kapitalnie z rzutu wolnego rzucił Elohim Prandi. Jego efektowny gol zapisał się w historii mistrzostw, a do tego dał jego drużynie dogrywkę. W niej "Trójkolorowi" zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli 34:30. Stało się jasne, że Szwecja nie obroni wywalczonego dwa lata temu tytułu.

Która z drużyn stanie na najniższym stopniu podium? Czy Niemcy przed własną publicznością sięgną po medal?

Relacja live i wynik na żywo meczu Szwecja - Niemcy na Polsatsport.pl. Początek o 15:00.