Poważny problem Probierza! Reprezentant Polski doznał kontuzji

Piłka nożna
Poważny problem Probierza! Reprezentant Polski doznał kontuzji
Fot. PAP
Michał Probierz

Piłkarz reprezentacji Polski - Damian Szymański doznał kontuzji, która wyeliminowała go z gry w niedzielnym meczu AEK Ateny - OFI 1925. Uraz jest na tyle poważny, że proces powrotu na boisko potrwa co najmniej cztery tygodnie, co może być sporym problemem dla kadry prowadzonej przez selekcjonera Michała Probierza przed barażami o EURO 2024.

Wszystko wydarzyło się podczas piątkowego treningu AEK. Jak informuje grecki portal Sport FM Szymański nie zdołał dokończyć zajęć, a badania wykazały zmiany w ścięgnie podkolanowym. Polak opuścił również niedzielne spotkanie z OFI 1925 i rozpoczął rehabilitację.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje legenda polskiego sportu, trzykrotny olimpijczyk


Lekarze greckiej drużyny szacują powrót na boisko Szymańskiego w ciągu czterech do sześciu tygodni. Z perspektywy reprezentacji Polski jest to stosunkowo dobra wiadomość, jednak pod znakiem zapytania może stanąć forma pomocnika kadry, który w ostatnim czasie prezentował świetną dyspozycję.


W 26 meczach trwającego sezonu Szymański zdobył cztery asysty i był ważnym punktem zespołu, gdzie dzierży opaskę kapitańską. Dodatkowo reprezentant Polski pojawiał się często w europejskich pucharach, gdzie grał praktycznie w pełnym wymiarze.


Powrót do formy musi być zatem szybki, bowiem pierwszym ważnym sprawdzianem kadry Probierza będzie mecz z Estonią. Biało-Czerwoni zagrają z bałtyckim krajem 21 marca, a w przypadku zwycięstwa pięć dni później zmierzą się z Walią lub Finlandią. Ponadto w grudniu zeszłego roku odbyło się już losowanie fazy grupowej mistrzostw Europy. Najlepszy z wcześniej wspomnianej czwórki zmierzy się z Austrią, Francją oraz Holandią.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie