Znamy najlepszego zawodnika mistrzostw Europy! Poznaj Drużynę Gwiazd

Piłka ręczna
Nedim Remili

Nedim Remili z Francji został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. W Drużynie Gwiazd turnieju znalazł się bramkarz Industrii Kielece - Andreas Wolff.

MVP turnieju wybrano tuż po finale wygranym przez Francję po dogrywce 33:31 z Danią. Remili w meczu o złoty medal zdobył pięć goli.

Dwóch zawodników z Drużyny Gwiazd było wybranych do tej klasyfikacji na poprzednich mistrzostwach Europy. Duńczyk Mathias Gidsel zdobył drugą z rzędu nagrodę dla najlepszego prawego rozgrywającego, a niemiecki bramkarz Andreas Wolff - obecny zawodnik kieleckiego klubu - znalazł się w All-Star podczas EHF EURO 2016 w Polsce, kiedy jego zespół wywalczył tytuł.

Ponadto w historii All-Star zapisał się już Ludovic Fabregas, ale było to podczas dwóch ostatnich mistrzostwach świata. Po raz pierwszy dostąpił jednak takiego zaszczytu podczas Euro. To samo dotyczy Szweda Hampusa Wanne’a, który został wybrany najlepszym lewoskrzydłowym mistrzostw świata w 2021 roku, a teraz stał się częścią najlepszej drużyny Euro.

Skład drużyny został wybrany na podstawie ponad 20 000 głosów fanów, a także opinii ekspertów.

Drużyna Gwiazd mistrzostw Europy 2024:

MVP: Nedim Remili (Francja)

Bramkarz: Andreas Wolff (Niemcy)

Lewoskrzydłowy: Hampus Wanne (Szwecja)

Lewy rozgrywający: Martim Costa (Portugalia)

Środkowy rozgrywający: Juri Knorr (Niemcy)

Prawy rozgrywający: Mathias Gidsel (Dania)

Prawoskrzydłowy: Robert Weber (Austria)

Obrotowy: Ludovic Fabregas (Francja)

Obrońca: Magnus Saugstrup (Dania)

Najlepszy strzelec: Martim Costa (Portugalia) i Mathias Gidsel (Dania) - po 54 bramki