Wschodząca gwiazda złapana na dopingu! To może być koniec olimpijskich marzeń

Jakub ŻelepieńInne
Wschodząca gwiazda złapana na dopingu! To może być koniec olimpijskich marzeń
fot. Instagram/Sara Hildegard Benfares
Sara Benfares złapana na dopingu

Nadzieja niemieckich biegów, Sara Benfares, została złapana na dopingu. W organizmie sportsmenki wykryto dwie zakazane substacje. Niemiecka Federacja Lekkoatletyczna tymczasowo wykluczyła zawodniczkę z reprezentacji olimpijskiej i wszczęła postępowanie w jej sprawie.

Sara Benfares ma 22 lata i jest jedną z ciekawiej zapowiadających się biegaczek u naszych zachodnich sąsiadów. Wywalczyła już między innymi tytuł mistrzyni kraju do lat 23 na dystansie 1500 metrów, a także seniorskiej mistrzyni na 10 kilometrów. Jest zawodniczką uniwersalną, co stanowi jej duży atut.

 

ZOBACZ TAKŻE: Co za występ Ewy Swobody! Ustanowiła rekord


Tymczasem właśnie wykryto w jej organizmie zakazane substancje. Niemieckie media poinformowały, że podczas kontroli wykazano obecność testosteronu i EPO.

Sara Benfares tymczasowo wykluczona z reprezentacji olimpijskiej

Niemiecka Federacja Lekkoatletyczna zadecydowała o tymczasowym wykluczeniu sportsmenki z olimpijskiej reprezentacji przygotowującej się do startu w Paryżu. Jednocześnie wszczęto postępowanie w jej sprawie. Jeśli przyjmowanie przez Benfares nielegalnych wspomagaczy zostanie potwierdzone, czekać ją będzie długie zawieszenie.


Na szokujące doniesienia zareagował już klub biegaczki. - Dla nas jako klubu jest to szok, bardzo czarna godzina. Wciąż mamy nadzieję, że wszystko zostanie rozwiązane po myśli zawodniczki - powiedział, cytowany przez "Saarbrucker Zeitung" Thomas Klein, prezes LC Rehlingen.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie