Gol z własnej połowy, hat-trick i kontuzja legendy! Al-Nassr rozgromiło klub Lionela Messiego

Al-Nassr rozbiło Inter Miami 6:0 w meczu towarzyskim, rozgrywanym w stolicy Arabii Saudyjskiej. Kibice nie oglądali ostatniego bezpośredniego meczu Cristiano Ronaldo przeciwko Lionelowi Messiemu, jednak nie mogli narzekać na brak emocji.

Wynik meczu już w trzeciej minucie otworzył Otavio. Portugalczyk otrzymał podanie od Marcelo Brozovicia i mając dużo swobody, ułożył sobie piłkę na prawą nogę po czym umieścił piłkę prosto w oknie bramki Drake'a Callendera.

Kibice zgromadzeni w Rijadzie nie musieli długo czekać na kolejnego gola miejscowych. Sześć minut później Sergio Busquets nie opanował piłki. Szybko przejęli ją zawodnicy Al-Nassr, którzy wymienili serię szybkich podań, którą strzałem na bramkę zakończył Anderson Talisca. Saudyjczycy prowadzili wówczas już 2:0.

W 12. minucie Otavio został sfaulowany przez będącego w słabej dyspozycji Ukraińca Serhija Krywcowa blisko koła środkowego na własnej połowie. Niesamowitym uderzeniem ze swojej części boiska popisał się Aymeric Laporte. Hiszpan francuskiego pochodzenia oddał bezpośredni strzał na bramkę, który przelobował golkipera Interu.

W 29. minucie przed szansą na pierwszego gola dla ekipy z Miami stanął Luis Suarez. Urugwajczyk trafił jednak w Davida Ospinę, a ten, wybijając piłkę, nabawił się kontuzji. Kolumbijczyk najprawdopodobniej naciągnął mięsień uda. 35-latka zmienił Abdullah Waleed.

Mylili się ci, którzy myśleli, że w drugiej połowie Al-Nassr przestanie napierać na rywala. Już w 51. minucie rzut karny na bramkę zamienił Anderson Talisca. Było to pokłosie faulu bramkarza Callendera na napastniku Mohammedzie Maranie.

W 68. minucie to właśnie 22-letni Saudyjczyk "zebrał drugą piłkę" po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zrewanżował się golkiperowi za wcześniejszy faul strzałem głową, podwyższając na 5:0.

Wynik meczu ustalił Anderson Talisca, kompletując hat-tricka, dzięki świetnemu podaniu za plecy obrońców od dobrze dysponowanego w tym spotkaniu Alexa Tellesa. Lionel Messi pojawił się na boisku w 83. minucie, jednak nie zdołał pomóc swojej drużynie zdobyć honorowej bramki.

Al-Nassr - Inter Miami 6:0 (3:0)

Bramki: Otavio 3, Talisca 10, 51, 73, Laporte 12, Maran 68