Siatkarski bombardier trafi do Polski? Był najlepiej punktującym graczem mocnej ligi

Robert IwanekSiatkówka
Siatkarski bombardier trafi do Polski? Był najlepiej punktującym graczem mocnej ligi
Fot. PAP
Krisztian Padar (na zdj. drugi od lewej) może wkrótce trafić do PlusLigi

Krisztian Padar, atakujący siatkarskiej reprezentacji Węgier, może trafić do PlusLigi. Zawodnik zdecydował, że po czterech sezonach opuści Japonię i wróci do Europy.

27-latek od 2020 roku gra w Toray Arrows, zespole z V.League. Przez trzy lata z rzędu był najlepiej punktującym zawodnikiem rozgrywek. Jak podają węgierskie media, po zakończeniu bieżącego sezonu atakujący zamierza zmienić środowisko i powrócić do Europy. Jednym z jego potencjalnych kierunków może być właśnie PlusLiga!

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski klub siatkarski zawiadomił policję! Czy sprawca zostanie schwytany i ukarany?

 

"Po wielu latach spędzonych w Azji Krisztian Padar nie zamierza już przedłużać kontraktu z japońskim zespołem i będzie chciał przejść do którejś z mocnych europejskich lig. Zawodnik będzie celował w czołowe ekipy z Włoch, Polski lub Turcji" - poinformował węgierski dziennik "Nemzeti Sport".

 

Padar podkreślił, że interesują go wyłącznie drużyny ze ścisłego topu tych lig - takie, które gwarantują walkę o medale nie tylko na krajowym podwórku, ale i w europejskich pucharach.

 

Węgierski atakujący był w przeszłości zawodnikiem między innymi belgijskiego VC Greenyard Maaseik i rosyjskiego Fakiełu Nowy Urengoj. Sporą część siatkarskiej kariery spędził również w bardziej egzotycznych ligach: libańskiej, chińskiej i południowokoreańskiej.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie