ORLEN Superliga: Grupa Azoty Unia Tarnów - Industria Kielce. Relacja live i wynik na żywo

Piłka ręczna

Sobotnie granie w ORLEN Superlidze otworzy rywalizacja zespołu z Tarnowa z mistrzem Polski. Relacja live i wynik na żywo meczu Grupa Azoty Unia Tarnów - Industria Kielce na Polsatsport.pl.

Grupa Azoty Unia Tarnów zajmuje siódme miejsce w tabeli ORLEN Superligi. Ma na swoim koncie dwadzieścia cztery punkty wywalczone dzięki siedmiu zwycięstwom, jednemu zwycięstwu po dogrywce, jednej porażce po dogrywce i jednej porażce. Tarnowianie mają tyle samo "oczek", co szósta Energa MKS Kalisz i zaledwie punkt mniej niż goniący ich Corotop Gwardia Opole.

Unia Tarnów superligową rywalizację w 2023 roku zakończyła wyjazdowym zwycięstwem nad MMTS-em Kwidzyn. Świetnie w tym spotkaniu spisał się prawoskrzydłowy Dzmitry Smolikau - zdobywca ośmiu trafień. W tym roku podopieczni Marcina Janasa rozegrali już jedno spotkanie - w ramach ORLEN Pucharu Polski w 1/16 zmierzyli się ze Stalą Mielec, która obecnie występuje w Lidze Centralnej. Grupa Azoty Unia Tarnów już w pierwszej połowie wypracowała trzybramkowe prowadzenie, które w drugiej części meczu powiększyła (36:32) i wywalczyła awans do 1/8 pucharowych rozgrywek.

Industria Kielce w ostatnim meczu ubiegłego roku zmierzyła się w zaległej 11.kolejce ORLEN Superligi z ORLEN Wisłą Płock. Jak to bywa w starciach kielecko-płockich emocji nie zabrakło zarówno na boisku, jak i na trybunach. "Żółto-biało-niebiescy" nieoczekiwanie przegrywali już w pierwszej połowie 15:11. W drugiej części spotkania po bramce Georgo Fazekasa Wisła prowadziła sześcioma trafieniami (24:18). Kielczanie jednak nie przestali walczyć i w 56. minucie zniwelowali starty do dwóch "oczek" (24:26).

Relacja live i wynik na żywo meczu Grupa Azoty Unia Tarnów - Industria Kielce na Polsatsport.pl. Początek o 15:00.