Dobre występy Polaków w Dreźnie! Są kolejne miejsca na podium

Dobre występy Polaków w Dreźnie!

To był dobry dzień dla Polaków w Dreźnie. Podczas niedzielnych zmagań w Pucharze Świata trzecie miejsca zajęli Kamila Stormowska oraz Łukasz Kuczyński.

Stormowska, która w sobotę sięgnęła po trzecie miejsce na 1000 metrów, w niedzielę powtórzyła ten wynik na dwukrotnie krótszym dystansie. Wygrała Holenderka Xandra Velzeboer przed Chinką Ye Wang.

Kuczyński również zajął trzecie miejsce w starcie na 500 metrów. Przed Polakiem finiszowali Kanadyjczycy - Felix Roussel oraz Jordan Pierre-Gilles.

Na trzecim miejscu dojechała do mety również polska sztafeta mężczyzn na 5000 metrów, ale po analizie wideo Biało-Czerwoni zostali ukarani i stracili podium.

Sezon PŚ w short tracku zakończy się już w przyszłym tygodniu w Gdańsku. W miejscowej hali Olivia, po raz pierwszy w Polsce, zostanie rozegrany finał tego cyklu.