Gol Roberta Lewandowskiego w szalonym meczu! Zaskakująca wpadka z drużyną Polaków

FC Barcelona po raz kolejny zaprezentowała swoim fanom szalone widowisko. Robert Lewandowski i spółka zaledwie zremisowali z przedostatnią Granadą 3:3, a Polak wpisał się na listę strzelców.

W pierwszym składzie Barcelony znalazł się Robert Lewandowski, podczas gdy na ławce rezerwowych usiadł Kamil Jóźwiak. Za czerwoną kartkę pauzował Kamil Piątkowski.

Od początku gospodarze mieli przewagę, co przełożyło się na trafienie Lamine Yamala. Prowadzenie mogło być jednak wyższe - swoją sytuację zmarnował m.in. Robert Lewandowski, który po koronkowej akcji kolegów nie potrafił skierować piłki do siatki. To zemściło się chwilę później. W 43. minucie gola wyrównującego strzelił Ricard Sanchez i obie drużyny schodziły na przerwę przy remisie 1:1.

W drugiej połowie nadal nie brakowało. Po kwadransie Granada sensacyjnie objęła prowadzenie, a całą akcję sfinalizował Facundo Pellistri. Na trafienie młodego Urugwajczyka odpowiedział trzy minuty później Lewandowski, wykorzystując dobre dogranie Ilkaya Gundogana.

Polski napastnik, który strzelił dziesiątego gola w tym sezonie La Liga, nakręcał kolegów do kolejnych ataków, lecz to Granada lepiej zareagowała. Ignasi Miquel zaskoczył Marc-Andre ter Stegen i goście znowu objęli prowadzenie. Wymiana ciosów trwała w najlepsze. Na dziewięć minut przed końcem błysnął Yamal, który najpierw odebrał piłkę Jose Callejonowi, a następnie pięknie przymierzył z dystansu. Było 3:3.

W 84. minucie na boisku pojawił się Jóźwiak. Mimo naporu Barcelony wynik nie uległ już zmianie.

FC Barcelona - Granada 3:3 (1:1)
Bramki: Yamal 14, 81 Lewandowski 63 - Sanchez 43, Pellistri 60, Miquel 66.