Jagiellonia Białystok się nie zatrzymuje. Kolejne zwycięstwo

W dobrej formie po zimowej przerwie na boiska Ekstraklasy wrócili piłkarze Jagiellonii Białystok. Wicelider tabeli w 20.kolejce pokonał w Łodzi Widzew 3:1 (2:1). Dla gospodarzy była to czwarta ligowa porażka z rzędu.

Po 11. minutach spotkania obie drużyny miały na koncie po jednej zdobytej bramce. Wcześniej jednak w roli głównej wystąpili bramkarze obu ekip. Po rajdzie prawym skrzydłem Michala Sacka, piłkę w polu karnym rozegrali między sobą Nene i Afimico Pululu, który otworzył wynik spotkania. Widzew bardzo szybko wyrównał za sprawą dośrodkowania Andrejsa Ciganiksa z lewego skrzydła i uderzenia głową Bartłomieja Pawłowskiego.

Później przewagę osiągnęli łodzianie, ale ich jedyną korzyścią było kilka rzutów różnych. Za to przyjezdni w 33. minucie znów objęli prowadzenie. Tym razem Nene wypatrzył wbiegającego w pole karne Widzewa Dominika Marczuka, który wygrał walkę z Ciganiksem i wpakował piłkę do siatki.

Druga połowa zaczęła się od ataków białostoczan, którzy szybko podwyższyli prowadzenie. W 50. minucie dwukrotnie w jednej akcji centrował były zawodnik Widzewa Norweg Normann Hansen. Za drugim razem piłka trafiła na głowę niepilnowanego w polu karnym Imaza, który strzałem głową pokonał Krzywańskiego.

Po trafieniu Hiszpana mecz stracił swoje tempo. Zespół Siemieńca w pełni kontrolował przebieg wydarzeń.

Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok 1:3 (1:2)

Bramki: Pawłowski 11 - Afimico Pululu 9, Marczuk 33, Imaz 50.

Widzew Łódź: Jan Krzywański - Paweł Zieliński (80. Lirim Kastrati), Mateusz Żyro, Juan Ibiza, Andrejs Ciganiks - Fabio Nunes (61. Antoni Klimek), Marek Hanousek, Fran Alvarez, Bartłomiej Pawłowski, Dawid Tkacz (80. Kamil Cybulski) - Jordi Sanchez (71. Imad Rondic).

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez, Bartłomiej Wdowik - Dominik Marczuk (72. Jose Naranjo), Jarosław Kubicki (86. Aurelien Nguiamba), Nene, Jesus Imaz, Kristoffer Hansen (86. Jakub Lewicki) - Afimico Pululu (72. Kaan Caliskaner).

Żółte kartki: Paweł Zieliński - Michal Sacek, Jakub Lewicki.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 17 658.