Pod wodzą Lavariniego nie przestają wygrywać. Dobry mecz Stysiak

Zawodniczki Fenerbahce Stambuł są liderkami tureckiej Vodafone Sultanlar Ligi

Kolejne pewne ligowe zwycięstwo Fenerbahce Stambuł. W meczu 20. kolejki tureckiej Vodafone Sultanlar Ligi drużyna Stefano Lavariniego oraz Magdaleny Stysiak wygrała na wyjeździe 3:0 z zespołem Muratpasa Belediyesi Sigorta Shop.

Mecz był krótki i jednostronny - trwał godzinę i trzynaście minut, a ekipa gospodarzy prowadziła w nim tylko na początku drugiego seta. Pierwszą partię Fenerbahce wygrało do 17, kolejne do 20 i 19.

Stysiak zdobyła dla prowadzonej przez Lavariniego drużyny 13 punktów. Grała z 52-procentową skutecznością w ataku (13/25). Z dorobkiem o trzy "oczka" większym spotkanie zakończyła przyjmująca zespołu ze Stambułu Arina Fiedorowcewa. 20-letnia zawodniczka doskonale spisywała się w polu zagrywki - miała aż sześć asów serwisowych.

Dla aktualnych mistrzyń Turcji niedzielne zwycięstwo było siedemnastą ligową wygraną z rzędu. W trwających rozgrywkach przegrały tylko raz - w drugiej kolejce z Eczacibasi Stambuł (2:3). W tabeli Vodafone Sultanlar Ligi są na pierwszym miejscu. Drugi Vakifbank Stambuł wyprzedzają o trzy punkty.

Pod wodzą selekcjonera kadry Polski siatkarek Stefano Lavariniego, Fenerbahce świetnie spisuje się także w Lidze Mistrzyń. W fazie grupowej wygrało wszystkie mecze, nie tracąc w nich ani jednego seta. W ćwierćfinale rozgrywek zmierzy się z niemieckim Allianzem MTV Stuttgart.

W rankingu najlepiej punktujących zawodniczek ligi tureckiej Stysiak jest obecnie na czwartej pozycji ze średnią 5,16 punktu na set. Prowadzi Kanadyjka Kiera Van Ryk. Była siatkarka Developresu SkyRes Rzeszów, grająca obecnie w ekipie Turk Hava Yollari Stambuł, zdobywa średnio 5,97 punktu na set.

Vodafone Sultanlar Ligi
Muratpasa Belediyesi Sigorta Shop - Fenerbahce Opet Stambuł 0:3 (17:25, 20:25, 19:25)