Polak tuż za podium MŚ. Do medalu zabrakło 0,2 sekundy

Michał Chmielewski zajął 4. miejsce w finałowym wyścigu MŚ w Dausze na 200 metrów stylem motylkowym

Michał Chmielewski zajął czwarte miejsce w finale na 200 m stylem motylkowym podczas pływackich mistrzostw świata w Dausze. Złoto wywalczył Japończyk Tomoru Honda, srebro Włoch Alberto Razzetti, a brąz Austriak Martin Espernberger.

Michał Chmielewski awansował do finału z trzecim czasem, a szybsi od niego byli jedynie Razzetti i Honda. W decydującym wyścigu Polak poprawił się o 0,02 s, uzyskując 1.55,36, natomiast czwarty w półfinałach Austriak aż o 0,24 s, co pozwoliło mu wyprzedzić polskiego rywala. Honda miał czas 1.53,88.

Awansu do finału został pozbawiony srebrny medalista MŚ w tej konkurencji z zeszłego roku z Fukuoki, brat bliźniak Michała - Krzysztof Chmielewski. We wtorek wygrał swój wyścig półfinałowy, ale popełnił błąd na pierwszym nawrocie i został zdyskwalifikowany.